Marc Geujon | 6-7.20.23

Marc Geujon ukończył konserwatoria w Arras, Rueil-Malmaison oraz Konserwatorium Paryskie. Następnie został mianowany pierwszym trębaczem Orchestre de la Garde Républicaine, Mulhouse, Picardie i paryskiej orkiestry kameralnej. Był także gościnnym trębaczem wielu francuskich i zagranicznych orkiestr gdzie grał pod batutą najwybitniejszych dyrygentów (Herbert Blomstedt, Siemion Bychkov, Myung-whun Chung, Gustavo Dudamel, Armin Jordan, Philippe Jordan, Kurt Masur, Georges Prêtre, Esa-Pekka Salonen, Valery Gergiev…)

Oprócz kariery muzyka orkiestrowego Marc Geujon regularnie prowadzi działalność solową. Kształcony przez Érica Aubiera, który następnie zaprosił go do wspólnego występu na scenie podczas koncertów jako solista, zwłaszcza w 1997 r. podczas trasy koncertowej z Maurice'em André i orkiestrą kameralną Paula Kuentza. Z orkiestrą, z recitalami solowymi i kameralnymi (z towarzyszeniem fortepianu czy organów) często koncertuje w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych.

Jego repertuar rozciąga się od okresu baroku po muzykę XXI wieku. Jest kameralistą, członkiem Kwintetu Dętego Opery Paryskiej. Mianowany profesorem Konserwatorium Paryskiego, po wykładach w Rueil-Malmaison i Saint-Maur-des-Fossés, angażuje się w utrwalanie wielkiej tradycji francuskiej szkoły trąbki zapoczątkowanej przez jego znakomitych poprzedników, jednocześnie rozwijając wymianę międzynarodową z artystami i pedagogami z całego świata.

Pasjonat organologii Marc Geujon przez wiele lat współpracował ze Schilke, słynnym wytwórcą instrumentów z Chicago (USA).

 

 • Zapisy na kurs

  Aby wziąć udział w masterclass, (zarówno czynny jak i bierny) należy zarejestrować się w USOS, oraz wypełnić dokumenty rekrutacyjne w Dziale Nauczania. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, wyboru uczestników czynnych dokonają władze wydziału.

   

 • Koordynator projektu "Reach the Stars"

  Dział Promocji i Karier - Kariera

  (22) 2789 268 (22) 2789 277
  biuro.karier@chopin.edu.pl

   

  Jacek Dziołak
  jacek.dziolak@adm.chopin.edu.pl