Samuel Seidenberg

Miło nam poinformować, że w grudniu 2019 r. w ramach cyklu spotkań z najwybitniejszymi artystami w swoich specjalnościach — Reach the Stars — kursy mistrzowskie poprowadzi Samuel Seidenberg – utytułowany waltornista o międzynarodowej renomie. Spotkanie i kurs mistrzowski odbędą się w Sali im. Henryka Melcera w dniach 7.12.2019, w godz. 11–17:30.

Zapisy odbywają się poprzez USOS.

 

Samuel Seidenberg  urodził się 2.08.1978 roku w Osterburg / Altmark (Niemcy). W latach 1991-98 uczęszczał do szkoły muzycznej w Berlinie. Naukę gry na waltorni udzielali mu prof. Kurt Palm i prof. Christian-Friedrich Dallmann. W latach 1999-2003 studiował w Hochschule für Musik Hanns Eisler w Berlinie pod kierunkiem prof. Dallmanna.

W latach 1998-2006 roku był waltornistą-solistą Bamberger Sinfonikern, Münchner Philharmonikern, DSO-Berlin i Nürnberger Philharmonikern. Aktualnie jest waltornią-solistą HR Sinfonieorchester we Frankfurcie, a także współpracuje jako waltornista-solista z wieloma orkiestrami, m.in. Berliner Philharmoniker, Rundfunk-Sinfonieorchester NDR, BR i WDR czy mediolańską La Scala. Samuel Seidenberg gra liczne koncerty solowe z towarzyszeniem orkiestr, takich jak HR-Sinfonieorchester, Bamberger Symphonikern, Berliner und Münchner Kammerorchester, Nordwestdeutschen Philharmonie Herford, Prager Philharmonie pod batutami takich dyrygentów, jak: Paavo Järvi, Sebastian Weigle, Jonathan Nott czy Christoph Poppen.

W 2003 był stypendystą Niemieckiej Rady Muzycznej a w 2004 zdobył 2. Nagrodę (1. nie przyznano) w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Genewie (Szwajcaria).