Pracownicy

st. wykł.

Wojciech Kaleta

improwizacja fortepianowa

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, którą ukończył z wyróżnieniem w 1985 roku ze specjalnością dyrygentura chóralna.

Związany z uczelnią macierzystą ponad 35 lat.

W latach osiemdziesiątych dziewięćdziesiątych XX wieku kilkanaście lat pracował w programie telewizyjnym „Domowe Przedszkole”. Przez ponad 10 lat był członkiem Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego, z którym koncertował w wielu miastach Polski i całej Europy, pełniąc funkcję akompaniatora i prezesa zarządu chóralnego.

Przez 20 lat rokrocznie komponował świąteczną piosenkę o karpiu na potrzeby radiowej Trójki do charytatywnej akcji „Pocztówka do Świętego Mikołaja”

Od 1993 roku stale współpracuje z Big Bandem Zbigniewa Górnego biorąc udział w wielkich produkcjach „Gala Piosenki Biesiadnej”, „Co nam w duszy gra”, „Gala piosenki Familijnej” oraz „Gala Operowa i Operetkowa”.

Od 25 lat jest członkiem formacji „Tercet czyli Kwartet” (Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus). Zespół ten wielokrotnie koncertował w USA (Nowy York, Chicago ,Orlando), Kanadzie (Montreal, Toronto, Calgary, Vancouver, Edmonton), Australii ( Melbourne, Sydney, Perth, Adelajda, Brisbane), Londynie, Paryżu Kolonii, Hamburgu, Wiedniu, Salzburgu.

Kompozytor kilkudziesięciu piosenek dla dzieci (wydawnictwa: WSiP, Didasco, Triangel Nowa Era Mac Edukacja)

Kierownik muzyczny w spektaklach teatrów: Powszechnego, Współczesnego, Nowego, Rampa, Ateneum.

Wieloletni pianista-akompaniator w recitalach Mariana Opani, Artura Barcisia, Hanny Śleszynskiej, Joanny Rawik i Joanny Szczepkowskiej.

Kompozytor muzyki do spektakli teatralnych i widowisk telewizyjnych.

Wojciech Kaleta jest zatrudniony w UMFC na stanowisku starszego wykładowcy i prowadzi zajęcia z improwizacji muzycznej.

Odznaczony w 2014 roku brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.