VII MIĘDZYUCZELNIANY POLSKI KONKURS DUETÓW INSTRUMENTALNYCH I WOKALNYCH

Szanowni Państwo,

pragnę wyrazić radość, że mimo trudnej sytuacji udało się zrealizować pierwszy wspólny Polski Konkurs Duetów, który odbywa się przy wpsółpracy wszystkimch Uczelni Muzycznych w Polsce.

Sytuacja jest trudna. Od ponad roku próbowaliśmy zrealizować konkurs kilkukrotnie. Niestey pandemia nie mija, wręcz przeciwnie – wciąż rośnie, dlatego podjęliśmy decyzję o realizacji konkursu w formie zdalnej, aby umożliwić młodym artystom, którzy kameralistykę lubią i rozumieją jej wielką wartość, umożliwić prezentację ich pracy. Wspólne muzykowanie jest jednym z najbardziej wartościowych elementów kształcenia muzycznego młodych. To kameralistyka właśnie wpływa na wrażliwość, muzykalnośc oraz umiejętność współpracy muzycznej. Duet natomiast to jedna z najpiękniejszych form owej współpracy.

Dziękujemy wszystkim Uczelniom, wszystkim Państwu, którzy kameralistyką właśnie się zajmują, za włączenie nas do tej formy realizowania międzyuczelnianych projektów. Jest to dla nas cenne doświadczenie. Niech zatem muzykowanie studentów połączy nas i przyniesie nam wszystkim radość, wzajemne zrozumienie i stanie się przyjemnością dla jej bohaterów – młodych muzyków, którzy nauczyli się już pięknej współpracy artystycznej.

prof. Katarzyna Jankowska-Borzykowska