Podyplomowe Studia Dyrygentury Orkiestr Dętych

Wydział Dyrygentury Symfoniczno-Operowej
PODYPLOMOWE STUDIA DYRYGENTURY ORKIESTR DĘTYCH (czterosemestralne)

kierownik: dr Jarosław Praszczałek

WPROWADZENIE

Opis: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, serdecznie zapraszają dyrygentów i instrumentalistów, do wzięcia udziału w pierwszej edycji Podyplomowych Studiów Dyrygentury Orkiestr Dętych.

Cel studiów: Celem czterosemestralnych studiów jest kompleksowe przygotowanie do zawodu kapelmistrza orkiestry dętej, doskonalenie warsztatu dyrygenckiego oraz możliwość przygotowania do przewodu doktorskiego.

Sylwetka kandydata: Absolwenci polskich uczelni z tytułem licencjata lub magistra (nie jest wymagane ukończenie studiów muzycznych); absolwenci zagranicznych uczelni z tytułem bachelor lub master; obywatelstwo polskie nie jest wymagane.

Organizator studiów: Wydział Dyrygentury Symfoniczno-Operowej, kierownik: dr Jarosław Praszczałek

PRZEBIEG STUDIÓW

Termin studiów: październik 2020 – maj 2022 (szesnaście zjazdów weekendowych w ciągu czterech semestrów).

Język wykładowy: polski

Program studiów: Dyrygentura orkiestr dętych, instrumentacja na orkiestrę dętą, instrumentoznawstwo, literatura specjalistyczna, kształcenie słuchu. Zajęcia praktyczne realizowane będą z Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Wykładowcy: prof. dr hab. Szymon Kawalla, prof. dr hab. Janusz Przybylski, dr Jarosław Praszczałek, ppłk dr Marcin Ślązak, ppłk Adam Czajkowski, dr Grażyna Draus i inni.

Zasady ukończenia: zaliczenie wszystkich przedmiotów oraz zdanie egzaminu końcowego.

REKRUTACJA

Wymagane dokumenty dodatkowe: nagranie DVD prezentujące umiejętności dyrygenckie (lub instrumentalne) kandydata.

Zasady przyjęcia: złożenie dokumentów w wymaganym terminie oraz wzięcie udziału w rozmowie kwalifikacyjnej.

Terminy:

• konsultacje: 27.07.2020-31.08.2020