Podyplomowe Studia Kompozycji
Wydział Kompozycji i Teorii Muzyki
PODYPLOMOWE STUDIA KOMPOZYCJI (czterosemestralne)
kierownik prof. UMFC dr hab. Alicja Gronau-Osińska
WPROWADZENIE
Cel studiów: Rozwój warsztatu kompozytorskiego w zakresie przystosowanym do potrzeb i poziomu Kandydata. Możliwość przygotowania do przewodu doktorskiego na stopień doktora sztuki w dyscyplinie artystycznej „kompozycja”.
Organizator studiów: Wydział Kompozycji i Teorii Muzyki, kierownik prof. UMFC dr hab. Alicja Gronau-Osińska
Kandydaci: absolwenci polskich uczelni z tytułem licencjata lub magistra (nie jest wymagane ukończenie studiów muzycznych); absolwenci zagranicznych uczelni z tytułem bachelor lub master; obywatelstwo polskie nie jest wymagane; językiem wykładowym jest język polski (zajęcia indywidualne w języku do ustalenia z prowadzącym). Umiejętności w zakresie kompozycji i instrumentacji są sprawdzane podczas kolokwium kwalifikacyjnego.
PRZEBIEG STUDIÓW
Termin studiów: październik 2020 – maj 2022
Język wykładowy: polski
Program studiów: Przedmioty obowiązkowe i fakultatywne, w tym: zajęcia indywidualne (kompozycja, instrumentacja), grupowe (seminaria muzyki nowej), zbiorowe fakultatywne (wykłady z zakresu teorii muzyki), coroczne koncerty kompozytorskie uczestników i absolwentów PSK. Fakultatywne zajęcia dodatkowe – uzgodnione z Kandydatem.
Wykładowcy: Wykładowcy przedmiotów głównych indywidualnych (do uzgodnienia podczas konsultacji w okresie od maja do września): prof. dr hab. Krzysztof Knittel, dr hab. Dariusz Przybylski, dr hab. Anna Ignatowicz-Glińska, dr hab. Rafał Janiak, dr hab. Bartosz Kowalski-Banasewicz, dr hab. Tomasz Opałka, dr hab. Ignacy Zalewski, dr hab. Edward Sielicki, dr Wojciech Błażejczyk, dr Aldona Nawrocka-Woźniak, dr Andrzej Karałow, dr Marcin Łopacki.
Pedagogami przedmiotów dodatkowych mogą być pracownicy UMFC lub osoby spoza uczelni (dr hab. Piotr Kostrzewa, mgr Andrzej Kopeć, mgr Nikola Kołodziejczyk, mgr Przemysław Zych, dr Wojciech Kostrzewa i in.).
REKRUTACJA
Wymagane dokumenty dodatkowe:
- podanie o przyjęcie na PSK wraz z zobowiązaniem do ponoszenia kosztów odpłatności za studia według kosztorysu przygotowanego w konsultacji z kandydatem
- wykaz dorobku artystycznego (kompozycje, wykonania, konkursy itp.),
- nazwisko proponowanych pedagogów kompozycji i instrumentacji oraz ew. dodatkowych przedmiotów fakultatywnych,
W toku konsultacji oraz podczas kolokwium kwalifikacyjnego konieczne jest zaprezentowanie własnych kompozycji i ew. instrumentacji (partytury, pliki dźwiękowe) – przesłanych mailem.
Terminy:
- Konsultacje: od 25.05.2020-14.09.2020, mailowo na adres: alicja.gronau-osinska@chopin.edu.pl
- Składanie dokumentów: 1-14.09.2020 listownie/mailowo na adres jw.
- Rozmowa kwalifikacyjna: 3.10.2020 (sobota), UMFC, sala 403 (II p.).
OPŁATA
4 150,00 zł – opłata za 1 semestr za pakiet podstawowy. Opłata za pakiet rozszerzony obliczana jest przez Kierownika Studiów Podyplomowych indywidualnie dla każdego uczestnika.
KONTAKT
Informacji udziela i zapisy przyjmuje (do 14 września 2020)
Prof. UMFC dr hab. Alicja Gronau-Osińska: alicja.gronau-osinska@chopin.edu.pl
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
Wydział Kompozycji i Teorii Muzyki
Podyplomowe Studia Kompozycji
ul. Okólnik 2, 00-368 Warszawa