26 XI 2020 r.

Nabór wniosków o przyznanie środków finansowych na projekty młodych naukowców i doktorantów UMFC 2021

Termin składania wniosków upływa z dniem 23 grudnia 2020 r.

Szanowni Państwo,

do Działu Nauki i Awansów Akademickich można składać́ wnioski na projekty obejmujące działania młodych naukowców (wiek – do 35 lat, zatrudnionych w UMFC na stanowisku badawczo-dydaktycznym i nieposiadających stopnia dr hab.) i uczestników studiów doktoranckich (nie obowiązuje kryterium wieku).

Dofinasowanie nie dotyczy uczestników Szkoły Doktorskiej, stażystów oraz studentów studiów podyplomowych.

Termin składania wniosków upływa z dniem 23 grudnia 2020 r.

Realizacja projektów musi zakończyć́ się̨ do dnia 30 listopada 2021 r.

Zadania muszą być́ związane z rozwojem naukowo-artystycznym lub z pracami na potrzeby doktoratu. Wybór tematyki badawczej młodych naukowców i doktorantów powinien być skonsultowany z ich opiekunami naukowymi (promotor, kierownik katedry), a do wniosku o przyznanie środków musi być dołączone pismo opiekuna naukowego/promotora wyrażające poparcie wniosku o przyznanie środków finansowych wraz z opinią na temat: zaangażowania doktoranta/młodego naukowca w realizację badań naukowych prowadzonych przez jednostkę, postępu rozwoju naukowego oraz postępu w przygotowaniu pracy doktorskiej.

Wnioski oraz pismo od opiekuna naukowego prosimy przesyłać w wersji elektronicznej (podpisane skany w formacie PDF) na adres: nauka@chopin.edu.pl. Formularz wniosku znajduje się na stronie internetowej UMFC w zakładce NAUKA->Dział Nauki i Awansów Akademickich->Formularze-> Wniosek o przyznanie środków finansowych z funduszu dla młodych naukowców i uczestników studiów doktoranckich UMFC 2021

Osoby, które w latach ubiegłych uzyskały środki finansowe na realizację projektów i starające się o dofinasowanie po raz kolejny, powinny razem z wnioskiem złożyć sprawozdanie merytoryczne z realizacji poprzednich zadań – wzór sprawozdania jest załącznikiem do wniosku.

O przyjęciu projektów do finansowania zdecyduje Rektor UMFC po zaopiniowaniu wniosków przez Radę Naukowa UMFC.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy na adres: nauka@chopin.edu.pl.

Wnioski zawierające braki lub nieprawidłowości formalne NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ przy przyznawaniu finansowania.