27 10 2024

Music Salons in the Royal Lazienki Museum

Music Salons is a series of concerts held in cooperation with the Royal Lazienki Museum in Warsaw. The best students of our University perform in the picturesque setting of the Ballroom of the classicist Palace on the Island.

Koncert młodego, dobrze zapowiadającego się pianisty, studenta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Szymon Rosłonowski jest studentem w klasie fortepianu Janusza Olejniczaka, wybitnego chopinisty, który przekazuje swoim studentom wiedzę praktyczną podpartą własnym doświadczeniem bogatego życia koncertowego,  naukowego i badawczego utworów Chopina. Szymon jest zafascynowany muzyką Fryderyka Chopina, którą prezentuje podczas licznych koncertów. W programie koncertu w Łazienkach Królewskich znajdują się wyłącznie utwory Fryderyka Chopina. Szymon zagra jedne z najchętniej słuchanych i najpopularniejszych dzieł naszego wybitnego kompozytora.

Szymon Rosłonowski to pianista, którego interpretacja wykonywanych utworów porusza publiczność, jego koncerty kończą się ogromnym entuzjazmem publiczności. Mimo młodego wieku pianisty, w granych przez niego utworach odnajdziemy ogromną dojrzałość, wrażliwość, emocjonalność ale też charyzmę, odwagę, ekspresję.

Recital fortepianowy Szymona Rosłonowskiego, studenta II roku Wydziału Instrumentalnego Muzycznego Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie – Profesor Janusz Olejniczak

Pianista zaprezentuje utwory Fryderyka Chopina:

1. Nokturn c-moll op. 48;
  2. Polonez As-dur op. 53;