Michał Ostoja-Ostaszewski
Absolwent (1997) Wydziału Instrumentalnego w klasie trąbki prof. Wiesława Woźnickiego.
TWÓRZMY RAZEM WIELKĄ RODZINĘ UMFC
Nasza Mapa skupia studentów, absolwentów, pracowników i współpracowników UMFC z całego świata. Bądźmy razem!
Napisz gdzie jesteś i co robisz bez względu na to, czy odnosisz obecnie sukcesy w muzyce, czy udało Ci się odnaleźć w innej dziedzinie. Zareklamuj się!
Kliknij przycisk obok, wypełnij formularz i znajdź się na mapie.
Oznaczenia na mapie: kolor biały - obecny student, kolor zółty - absolwent do 5 lat wstecz, kolor pomarańczowy - absolwent z okresu 5-10 lat wstecz, kolor czerwony - absolwent powyżej 10 lat wstecz, kolor niebieski - pracownik/wspólpracownik UMFC
Absolwent (1997) Wydziału Instrumentalnego w klasie trąbki prof. Wiesława Woźnickiego.
Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny Filia w Białymstoku. Wychowanie Muzyczne - Prowadzenie Zespołów Wokalnych i Wokalno-Instrumentalnych. Obecnie mieszkam w UK.
Absolwent (1995) Wydział Instrumentalny, specjalność akordeon
Wydział Fortepianu
fortepian
Maciej Żółtowski – dyrygent i kompozytor. Pracował z orkiestrami w 27 krajach świata. Jego interpretacje polskiej muzyki współczesnej utrwalone są na płytach wytwórni Acte Préalable i DUX. Ma na swoim koncie także nagrania muzyki filmowej. W latach 2002-2005 był dyrektorem artystycznym i pierwszym dyrygentem Państwowej Orkiestry Cypru. W latach 2007-2017 pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Od 2020 r. jest dyrektorem muzycznym Catskill Symphony Orchestra oraz Fenimore Chamber Orchestra w USA. Od 2010 r. jest prezesem Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. Ukończył z wyróżnieniem kompozycję w klasie prof. Mariana Borkowskiego oraz, również z wyróżnieniem, dyrygenturę w klasie prof. Ryszarda Dudka w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności doskonalił na wielu kursach mistrzowskich, kształcąc się pod kierunkiem Jurija Simonova w Budapeszcie, Gianluigi Gelmettiego w Accademia Musicale Chigiana w Sienie, Zoltána Peskó i László Tihanyi na International Bartók Seminar w Szombathely (Węgry). Za osiągnięcia artystyczne otrzymał dwukrotnie stypendium Ministra Kultury i Sztuki oraz stypendium im. Tadeusza Bairda. W 1997 r. przebywał na stypendium niemieckiego Stiftung Kulturfonds w Künstlerhaus Schloß Wiepersdorf. Jest laureatem II nagrody w konkursie kompozytorskim Musica Sacra (1995 r.), jest także finalistą III międzynarodowego konkursu kompozytorskiego „Next Millenium” im. Toru Takemitsu w Tokio. W 2000 r. został nagrodzony stypendium dla młodych dyrygentów Japońskiej Fundacji Muzycznej JESC. Za osiągnięcia w działalności artystycznej został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, medalem „Pro Masovia” oraz Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.