7 XII 2020

Reconstruction of the 2nd Piano Concerto in G-Major by Wojciech Albert Sowiński. Interpretation, performance and organizational problems.

Na konferencję zapraszają: Katedra Teorii Muzyki oraz Pracownia Antropologii Kultury Muzycznej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie

Katedra Teorii Muzyki oraz Pracownia Antropologii Kultury Muzycznej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie serdecznie zapraszają na ogólnopolską konferencję naukowo-artystyczną (w formule on-line) pt. „Rekonstrukcja II Koncertu fortepianowego G-dur Wojciecha Alberta Sowińskiego. Problemy interpretacyjne, wykonawcze i organizacyjne”. Tematem konferencji jest zrekonstruowany przez
dra Jarosława Praszczałka (UMFC) koncert fortepianowy autorstwa Wojciecha Sowińskiego
– wybitnego  polskiego kompozytora epoki Romantyzmu, rówieśnika Fryderyka Chopina. Koncert utrzymany jest w modnej wówczas stylistyce „brillant”. Na podstawie dostępnego wyciągu fortepianowego autorowi rekonstrukcji udało się odbudować partię orkiestry.

W skład Rady Naukowej konferencji weszli: dr hab. Maria Gabryś-Heyke, prof. UMFC, dr hab. Marcin Łukaszewski, prof. UMFC oraz ad. dr hab. Leszek Lorent.

Podczas konferencji swoje referaty wygłoszą: dr Michał Piekarski z Instytutu Historii Nauki PAN oraz wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina: dr Jarosław Praszczałek, mgr Monika Kuchta i mgr Tomasz Pawłowski. Ten ostatni wykona również partię solową zrekonstruowanego koncertu. Patronami medialnymi konferencji są Polskie Radio Chopin, Polskie Radio RDC oraz Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.
      Wydarzenie sfinansowano ze stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowej. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu, prosimy o kontakt z kierownikiem konferencji (www.jaroslawpraszczalek.chopin.edu.pl)

We invite you to read the details of the conference.