22 12 2022

Koncert Fundacji Partnerstwo w Muzyce

Fundacja Partnerstwo w Muzyce we współpracy z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina zapraszają na koncert, który odbędzie się 22 grudnia 2022 o godz. 19:00 w Sali Koncertowej UMFC. Wstęp wolny!

Wystąpią:
Olga Pasiecznik - sopran
Janusz Wawrowski - skrzypce
Karol Kozłowski - tenor
Marianna Sikorska - wiolonczela
Mischa Kozłowski - fortepian
Wojciech Chałupka - kompozycja

W programie m.in.:
F. Chopin, W. Żeleński, C. Saint-Saëns, J. Massenet, P. Tosti, I. J. Paderewski, K. Szymanowski, V. Kosenko, G Bacewicz, A. Piazzolla, W. Chałupka (premiera)

Wystąpujący artyści, na co dzień goszczą na największych scenach muzycznych - Olga Pasiecznik (sopran), Janusz Wawrowski (skrzypce) i Karol Kozłowski (tenor). Oprócz zaproszonych gwiazd na estradzie pojawią się także muzycy reprezentujący Fundację - Marianna Sikorska (wiolonczela) i Mischa Kozłowski (fortepian). Wydarzenie odbędzie się w Sali Koncertowej UMFC o godz. 19:00 - wstęp wolny.
Tego wieczoru obok dzieł Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Camille'a Saint-Saënsa, Julesa Masseneta, Karola Szymanowskiego czy Astora Piazzolli zabrzmią również pieśni ukraińskiego twórcy Viktora Kosenki oraz „Miłosny uścisk” Wojciecha Chałupki - wielokrotnie nagradzanego kompozytora-saksofonisty, studenta UMFC. Światowa prapremiera tego ostatniego utworu - pieśni oryginalnie napisanej na głos żeński i fortepian do słów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej - miała miejsce w ubiegłym roku na Festiwalu "Muzyczne Przestrzenie" w Koninie. Tego wieczoru „Miłosny uścisk” zabrzmi w nowej, premierowej odsłonie - w wersji na wiolonczelę i fortepian, będącej owocem współpracy młodego twórcy z Fundacją Partnerstwo w Muzyce.
Koncert symbolicznie wznowi działalność Fundacji Partnerstwo w Muzyce, założonej w 2010 roku przez troje wybitnych artystów i wieloletnich profesorów UMFC - Jerzego Marchwińskiego, Maję Nosowską i Macieja Piotrowskiego. Wydarzenie dedykowane jest tym trzem wybitnym postaciom i otwiera kolejny rozdział Fundacji po kilku latach zawieszenia jej aktywności. To właśnie z inicjatywy założycieli Fundacji została ona przekazana dr. Mischy Kozłowskiemu - absolwentowi i obecnie wykładowcy UMFC - miało to miejsce niedługo przed wybuchem pandemii wirusa COVID-19. Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej w ubiegłym roku Fundacja zorganizowała we współpracy z Allegro Charytatywni i Nowym Światem Muzyki koncert-aukcję „Pomoc artystom operowym”, który stanowił prolog obecnych działań Fundacji.
Misją założycieli Fundacji Partnerstwo w Muzyce jest szerzenie idei muzycznego partnerstwa. Nowy zarząd rozwija ten koncept, traktując go jako punkt wyjścia do wielopoziomowej współpracy różnorodnych społeczności i instytucji.

To download