26 XI 2021

As every year, we invite you to participate in the SZLACHETNA PACZKA event

Let us support the SAMORZĄD UMFC in this noble idea!

Szanowni Państwo,
bardzo nam miło Państwa poinformować, że już po raz piąty, dzięki inicjatywie Samorządu Studentów UMFC, przystąpiliśmy do XXI edycji akcji Szlachetna Paczka. Co roku aktywny udział biorą w niej tysiące wolontariuszy i ludzi dobrej woli, którzy chcą nieść pomoc innym.

Wokół nas, często niezauważani, mimo powszechnego przekonania o dobrobycie, żyją ludzie w ubóstwie i niezawinionej biedzie. Nie wyciągają ręki po pomoc, nie krzyczą, często nie mają nadziei, że coś się zmieni, że ktoś zainteresuje się ich losem. I wtedy pojawiają się Wolontariusze i Darczyńcy Szlachetnej Paczki. Postarajmy się jako społeczność Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, aby wybrana rodzina przeżyła te nadchodzące święta z uśmiechem na twarzy. Dla nas jest to chwila, aby zastanowić się nad tym jak możemy pomóc, dla niej będzie to spełnieniem marzeń.

Nasz zespół koordynatorów Szlachetnej Paczki UMFC postanowił pomóc rodzinie Pani Mileny.

Pani Milena mieszka wraz ze swoim partnerem Mikołajem i swoimi dziećmi w małym mieszkaniu z jednym pokojem, kuchnią i łazienką. Pomimo trudnych warunków mieszkaniowych rodzina radzi sobie najlepiej, jak tylko potrafi. Luiza i Julia chodzą do szkoły, Krystian i pan Mikołaj pracują dorywczo. Krystian jako pomocnik mechanika, natomiast pan Mikołaj pracuje na budowie. Pani Milena pracuje jako osoba dbająca o porządek ulic. Kobieta bardzo dba o dom. Rodzina zawsze stara się skrupulatnie zarządzać budżetem domowym, aby wystarczało pieniędzy na wszystkie niezbędne wydatki. Jeśli wyjątkowo po opłaceniu wszystkich rachunków zostaną jakieś pieniądze to pani Milena przeznacza je na edukację córek. Dochody rodziny wynoszą 4000 zł), z czego na mieszkanie, leki przeznaczają 2307 zł. Po odliczeniu wydatków zostaje 539 zł na osobę.

Pomimo problemów z jakimi muszą się mierzyć - nie poddają się, wspierają się w każdej sytuacji. Całą rodziną starają się polepszyć swoje życie. Patrzą optymistycznie w przyszłość. Rodzina posiada też talenty. Każdy z osobna w jakiejś dziedzinie jest dobry. Pani Milena kocha gotowanie, pan Mikołaj uwielbia rozwiązywać krzyżówki, Krystian jest wielkim fanem motoryzacji, natomiast dziewczyny Luiza i Julia kochają śpiewać. Rodzina marzy, aby w przyszłości mieć własny dom, w którym będą czuli się bezpiecznie. Każdego dnia stawiają małe kroczki, aby być jak najbliżej osiągnięcia swojego celu. Nadzieja i silna wola walki dają im siłę, aby iść przez życie z uśmiechem.

JAK BĘDZIE PRZEBIEGAŁA INICJATYWA?
Szlachetna Paczka jednoczy ludzi poprzez różne możliwości zaoferowania pomocy. Proponujemy następujące formy zaangażowania się w tę akcję:
- możliwość wpłaty darowizny na konto na stronie:zrzutka.pl/z/szlachetnapaczkaumfc2021  które zostało założone specjalnie na tę okazję. Wpłat można dokonywać do 9 grudnia włącznie;
- możliwość wpłaty darowizny do puszek stojących przy portierni - zarówno w Gmachu Głównym UMFC, jak i w Dziekance
- możliwość przyniesienia konkretnych produktów i ubrań do pudełka, które będzie umieszczone w pobliżu portierni w Gmachu Głównym UMFC. Ich listę można znaleźć pod poniższym linkiem: Lista potrzeb Szlachetna Paczka (lista aktualizowana na bieżąco przez Koordynatorów Szlachetnej Paczki).
- udział w KAWIARENCE, która odbędzie się już 30. listopada w Gamie;
- udział w Koncercie Mikołajkowym w dniu 5.12, przed którym również będziemy zbierać pieniądze na wsparcie rodziny pani Mileny.

NA CO ZBIERAMY PIENIĄDZE?
- opał, który pozwoli przetrwać nadchodzącą zimę;
- żywność i środki czystości;
- odzież i obuwie;
-wyposażenie mieszkania.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z Koordynatorem Szlachetnej Paczki UMFC – Marylą Kłosowską (maryla.klosowska@stud.chopin.edu.pl), Radosławem Urbankiewiczem (radoslaw.urbankiewicz@stud.chopin.edu.pl), Wiceprzewodniczącą Zarządu Samorządu Studentów UMFC - Julią Górą (julia.gora@stud.chopin.edu.pl).

POMAGAJMY!!!

A 5 grudnia serdecznie zapraszamy na KONCERT MIKOŁAJKOWY, organizowany przez Samorząd Studentów UMFC, podczas którego będzie można usłyszeć znane piosenki świąteczne. Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka na rzecz Szlachetnej Paczki. Obowiązują bezpłatne wejściówki.