1 II 2022

I Międzyuczelniany Konkurs Kaprysów im. Jana Staniendy

Katedra Instrumentów Smyczkowych UMFC organizuje I Międzyuczelniany Konkurs Kaprysów im. Jana Staniendy.Do konkursu mogą przystąpić studenci - skrzypkowie ze wszystkich uczelni w Polsce. Uczestnictwo powinno być przedstawione i zatwierdzone przez Kierowników Katedr poszczególnych uczelni.  Ostateczny termin zgłoszeń - 22.02.2022.

Regulamin

1. Konkurs odbędzie się w dn. 8.03.2022 r. w Sali im. Henryka Melcera w UMFC w Warszawie.

2. Do konkursu mogą przystąpić studenci - skrzypkowie ze wszystkich uczelni w Polsce. Uczestnictwo powinno być przedstawione i zatwierdzone przez Kierowników Katedr poszczególnych uczelni.

3. Ostateczny termin zgłoszeń - 22.02.2022. Zgłoszenia prosimy kierować drogą mailową na: slawomir.tomasik@chopin.edu.pl

4. Nagrody w wysokości 3.tys. zł. ufundował JM Rektor UMFC prof. Klaudiusz Baran. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowała Fundacja SKRZYPCE im. Tadeusza Wrońskiego w Warszawie.

5. W jury zasiądą profesorowie UMFC oraz kierownicy Katedr i pedagodzy innych Uczelni w Polsce. Przewodniczącym jury będzie prof. Janusz Wawrowski. Decyzje jury są ostateczne.

6. Uczestnicy nie płacą wpisowego, ale przyjeżdżają na własny koszt. Jest możliwośc zarezerwowania miejsca w hotelu akademickim DS Dziekanka: Krakowskie Przedmieście 58/60, 00-322 Warszawa, tel 22 826 51 94. Są pewne zniżki dla studentów. Prosimy o wcześniejsze rezerwacje.

7.Przesłuchania zaczną się o godz.8.30. 8 marca 2022.

8. Koncert laureatów oraz wręczenie nagród odbędzie się w dniu 8.03.2022 r. w sali im. H. Melcera o godz. 19.00

9.Program konkursu:

dowolne dwie etiudy lub dwa kaprysy wybranego przez kandydata autora.

10. Zgłoszenie kandydata powinno zawierać informacje:

- data urodzenia, adres mailowy, nr telefonu

- uczelnia, rok studiów, pedagog prowadzący

- repertuar

- instrument, szkoła, lutnik, rok powstania.

Życzymy wszystkim "połamania smyczków".

Do zobaczenia!