14 III 2022

Kurs mistrzowski prowadzony przez Wołodymira Runczaka

Zapraszamy serdecznie na kurs mistrzowski prowadzony przez znakomitego ukraińskiego akordeonistę, kompozytora i dyrygenta - Wołodymira Runczaka. Lekcje mistrzowskie ze studentami klasy akordeonu UMFC poprzedzi wykład naszego gościa na temat muzyki akordeonowej jego autorstwa.

Wołodymir  Runczak - urodzony w 1960 w Łucku na Ukrainie; kompozytor i dyrygent. Ukończył studia jako akordeonista, dyrygent i kompozytor w Ukraińskiej Narodowej Akademii Muzycznej w Kijowie w 1986 r. Laureat wielu konkursów krajowych i międzynarodowych.  Jego kompozycje prezentowane były na festiwalach i koncertach muzyki współczesnej w wielu krajach. Zostały opublikowane i nagrane w Belgii, Niemczech, Szwajcarii, Polsce i we Włoszech.

Koncertował gościnnie z wieloma orkiestrami Ukrainy, Polski, Kazachstanu, Francji, Azerbejdżanu, Włoch, Izraela, i innych krajach!. Jako dyrygent, w roku 1989 stworzył orkiestrę kameralną „Nowa muzyka  na Ukrainie” – przekształconą z czasem w zespół kameralny. W ramach projektu pod tą samą nazwą kierował prawykonaniami licznych utworów współczesnych kompozytorów.  

W roku 2005 W. Runczak otrzymał w Polsce z rąk  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę Zasłużony dla kultury Polskiej.

 

TERMIN KURSU:
17 marca 2022  | godzina 14.00-18.30 
Sala im. Henryka Melcera