8 III 2022

Sala Sukcesu - Maciej Zieliński

Master Sessions 2022 – czyli cyklu spotkań online z udziałem znakomitych gości: artystów muzyków, agentów, branżowych liderów, specjalistów w zakresie komunikacji i promocji muzycznej oraz przedsiębiorców artystycznych. Ideą cyklu jest przybliżanie artystom muzykom kulis pracy i rozwijania karier artystycznych, budowania marki osobistej, zespołowej, projektowania i promocji usług edukacyjnych, przedsięwzięć muzycznych, wydawnictw płytowych, prezentacja nowych sposobów zawodowego i artystycznego funkcjonowania jak również budowania publiczności jutra w odpowiedzi na wyzwania współczesnego świata.

Wyjątkowym Gościem Master Session w Sali Sukcesu będzie Maciej Zieliński, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Jego pasja i zachłanność zawodowa powoduje, że zajmuje się zarówno muzyką filmową, współczesną, jak i rozrywkową. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (dziś UMFC) oraz Royal Academy of Music w Londynie. Szerokiej publiczności znany jest jako twórca muzyki do wielu filmowych hitów ostatnich lat, a także, jako autor piosenek i aranżacji dla gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Skomponował muzykę do ponad 20 filmów fabularnych i wielu produkcji telewizyjnych, a także 5 niezależnych filmów amerykańskich. W 2019 roku otrzymał nagrodę „New Filmmakers LA Award” w Los Angeles w kategorii „Best Score” oraz nominację do Crystal Pine Award na International Sound and Film Music Festival. W 2016, 2017 i 2020 roku kompozytor otrzymał nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej „Orły” w kategorii „Najlepsza Muzyka”.

Tworzona przez artystę muzyka współczesna była wielokrotnie nagradzana w polskich i międzynarodowych konkursach kompozytorskich oraz wykonywana na prestiżowych festiwalach muzycznych. W roku 2011 Maciej Zieliński został nominowany do nagrody „Fryderyk” w kategorii „Kompozytor Roku”. Dotychczas ukazało się ponad 30 albumów z jego muzyką.

Spotkanie poprowadzi Anna Proszowska-Sala a wśród tematów wydarzenia znajdą się m.in.:

• Czym jest rynek dla kompozytora?
• Zawodowe inwestycje – czym są? Jakie są? Które mają znaczenie kluczowe?
• Co w praktyce oznacza budowanie własnej pozycji rynkowej i marki osobistej?
• Co pomaga a co przeszkadza w rozwoju kariery artystycznej muzyka, kompozytora?
• Jakie kompetencje, aktywności pozamuzyczne składają się na całokształt profesjonalnego funkcjonowania kompozytora na rynku?
• Na co warto zwrócić uwagę we współpracy z różnymi typami klientów, tutaj: producenta filmowego; festiwalu, agencji reklamowych, wytwórni fonograficznych, gwiazd show businessu, publiczności?
• Jakie były kluczowe momenty zwrotne w karierze artysty?
Do udziału w Master Sessions zapraszamy studentów, pedagogów i absolwentów UMFC. Spotkanie odbędzie online z wykorzystaniem aplikacji ZOOM. Zainteresowanych prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: anna.proszowska-sala@chopin.edu.pl do 13.03.2022 do godz. 15.00. Zainteresowany zostanie przesłany link do spotkania.

Zainteresowany zostanie przesłany link do spotkania.