21 IV 2022

Sala Sukcesu - Atom String Quartet

Najbliższe Master Sessions będzie wypełnione jak dotąd spotkaniem niecodziennym. 25.04.2022 o godz. 9.00 Gośćmi Anny Proszowskiej – Sala w Sali Sukcesu będą członkowie Atom String Quartet.

Atom String Quartet - jednen z najoryginalniejszych zespołów kameralnych na świecie w składzie: skrzypkowie Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista Michał Zaborski i wiolonczelista Krzysztof Lenczowski. Oprócz męskiej części gościć będziemy również Magdalenę Todynek-Jabłońską, General Managerkę zespołu.
Atom String Quartet łączy możliwość klasycznego kwartetu smyczkowego z szeroko rozumianą improwizacją, inspirowaną polskim folklorem, world music, a także muzyką współczesną i klasyczną. W swojej praktyce wykonawczej nieustannie przeciera nowe szlaki poszukując własnych rozwiązań brzmieniowych i formalnych, które wymykają się jakimkolwiek schematom. Wszyscy muzycy odebrali gruntowne klasyczne wykształcenie – są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wszyscy także komponują i z powodzeniem prowadzą własne, solowe projekty. Od 2011 roku zespół stale gości na największych polskich i światowych scenach muzycznych, jest regularnie zapraszany do udziału w sesjach nagraniowych innych muzyków, współpracuje z czołówką polskich i zagranicznych artystów oraz orkiestr.
W dyskografii zespołu znajduje się 5 płyt solowych: „Fade In”, „Places”, „ATOMsphere”, „Seifert” i „Penderecki”. W lutym 2022 r. ukazała się płyta „Essence”, będąca podsumowaniem ponad 10-letniej działalności zespołu.
Magdalena Todynek-Jabłońska – absolwentka Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2012 roku jest menadżerką Atom String Quartet – zajmuje się organizacją życia koncertowego zespołu, promocją i współpracą z międzynarodowymi agencjami. Od listopada 2021 roku pracuje w Dziale Fonografii Agencji Muzycznej Polskiego Radia – jest redaktorem wydawnictw płytowych. W latach 2008-2021 roku była związana z Sinfonią Varsovią, gdzie programowała i produkowała koncerty kameralne oraz wydarzenia edukacyjne.

Podczas spotkania z Anna Proszowska-Sala będzie rozmawiała ze swoimi gośćmi m.in. o:
• Budowaniu tożsamości zespołu
• Poszukiwaniu unikatowego signature style
• Wizji i powołaniu
• Znaczeniu sposobu myślenia o sobie, rynku, przełamywaniu status quo w rozwoju kariery artystycznej
• Pomysłach na albumy i projekty i ich znaczeniu w rozwoju marki zespołu
• Gotowości do ryzyka
• Sukcesie – czym jest? Jak go definiować? Jaką cenę trzeba za niego zapłacić?
• Jak zdobywać rynek? Jak na niego wejść i jak się na nim utrzymać?
• Jakie metody działania sprawdzają się najlepiej?
• Jak budować własną publiczność?

Master Session skierowane jest do studentów, absolwentów i pedagogów UMFC i odbędzie się via ZOOM.

Zainteresowanych proszę o przesyłanie zgłoszeń wyłącznie na adres anna.proszowska-sala@chopin.edu.pl
.
Deadline: 24.04.2022 do godz. 15.00.

Serdecznie zapraszamy!