6 V 2022

Sala Sukcesu - Magda Miśka-Jackowska

Już za parę dni, tradycyjnie w poniedziałek 09.05.2022 o godz. 10.30 w Sali Sukcesu w ramach cyklu Master Sessions Gościem Anny Proszowskiej – Sala będzie mistrzyni Magda Miśka-Jackowska, dziennikarka, radiowiec i ceniony konferansjer.

W Sali Sukcesu w ramach cyklu Master Sessions Gościem Anny Proszowskiej – Sala będzie mistrzyni Magda Miśka-Jackowska, dziennikarka, radiowiec i ceniony konferansjer. Przez 15 lat w zespole radia RMF Classic. Należy do wąskiego grona profesjonalnych europejskich dziennikarzy, których główną specjalizacją jest muzyka filmowa. Autorka podcastu „Score and the City”. Od kilkunastu lat prowadzi prestiżowe wydarzenia kulturalne, festiwale i koncerty w całej Polsce. Mistrzyni słowa, która w sposób absolutnie niezwykły opowiada o muzyce i muzykach.

Wśród tematów, które tym razem zostaną poruszone podczas tego bardzo inspirującego spotkania będą kwestie, które dla muzyków w ich codziennej pracy są istotne i znacząco wpływają na ich wizerunek i odbiór koncertu:

• Jak mówić do publiczności o tym, co chcemy jej zaprezentować i dlaczego warto umieć to robić?
  • W jaki sposób słowo mówione i pisane sprzyja pracy artysty muzyka?
  • Promocja wokół koncertów, artystów, czy budowanie własnej publiczności nie może odbywać się bez słowa – zatem jak go używać do własnej promocji?
  • Jak napisać bio, które będzie chciało się czytać i dlaczego to takie ważne?
  • Jakie formy tekstowe używa się w branży muzycznej i dlaczego warto je dobrze przygotować?

Magda Miśka-Jackowska między 2005 a 2020 rokiem zrealizowała dla RMF Classic wiele lubianych programów o tematyce filmowej, m.in. dokumentalny cykl „Mistrzowie drugiego planu” o nieznanych zawodach filmowych i „Cały ten film”, który pokazywał kolejne etapy produkcji filmu od pomysłu do premiery. Była gospodynią magazynu „Moje kino”, za który w 2010 roku dostała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii najlepszy program radiowy lub telewizyjny o tematyce filmowej. Jej 12-odcinkowy cykl „Zagraj to jeszcze raz”, dostępny również jako podcast RMF Classic, jest radiową opowieścią o fenomenie muzyki filmowej i pierwszą tego typu produkcją w polskich mediach. Otrzymała za niego nagrodę w plebiscycie MediaTory (2019).

Magda Miśka-Jackowska przeprowadziła setki wywiadów radiowych i telewizyjnych z największymi osobowościami świata muzyki, kina. O muzyce w filmach pisze dla „Kina”. Współpracuje również z „Ruchem Muzycznym”, miesięcznikiem „Kraków”, „Magazynem Filmowym”, „Newsweekiem”. Jest autorką dwupłytowej kompilacji „Złota kolekcja - Ale filmy!”. Regularnie publikuje na temat kina i muzyki filmowej, bierze udział w ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeniach wokół tej tematyki. Jej podcast o muzyce filmowej „Score and the City” wyróżniono nominacją do nagrody Krytyk Mówi na Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej „Kamera Akcja” (2021).

Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jako pedagog związana dziś z Instytutem Sztuk Muzycznych tej uczelni oraz z Akademią Muzyczną w Łodzi, gdzie prowadzi zajęcia z dziennikarstwa muzycznego i historii muzyki filmowej.

Master Session skierowane jest do studentów, absolwentów i pedagogów UMFC i odbędzie się via ZOOM. Zainteresowanych proszę o przesyłanie zgłoszeń wyłącznie na adres anna.proszowska-sala@chopin.edu.pl .

Deadline: 08.05.2022 do godz. 15.00.