13 V 2022

Inauguration of the CU Cinema

on Sunday, May 15 at 8.00 PM

Już w najbliższą niedzielę nastąpi uroczysta inauguracja kameralnego kina, działającego przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

O godz. 20.00, zapraszamy na pierwszy seans. Będzie to film  „Symfonia Fabryki Ursus” w reżyserii Jaśminy Wójcik, nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2020. Drugi seans to film dokumentalny "Suita warszawska" - impresja poetycka w reżyseria Tadeusza Makarczyńskiego z roku 1946 ukazująca zniszczoną i budzącą się do życia Warszawę z muzyką Witolda Lutosławskiego.

Chopin University Cinema będzie kinem niezależnym, dlatego uczelnia może sobie pozwolić na staranną selekcję repertuaru. Nad nadzwyczajnymi walorami akustycznymi, zdolnymi zadowolić nawet najbardziej wymagających odbiorców będzie czuwał Wydział Reżyserii Dźwięku UMFC. W swoim repertuarze Chopin University Cinema skoncentruje się na świecie muzyki i historii filmu, łącząc ją z innowacyjnością i kreatywnością czasów współczesnych. Widzowie CU Cinema będą mogli zachwycić się m. in. filmami z muzyką graną na żywo, przeglądami kina tematycznego, filmami nagradzanymi za muzykę, a także transmisjami koncertów i oper oraz projektami stworzonymi w technologii Dolby Atmos. CU Cinema pracuje również nad nowymi rozwiązaniami w dziedzinach kinematografii i reżyserii dźwięku, śmiało uczestnicząc we wdrażaniu nowych technologii, takich choćby jak VR w połączeniu z systemem dźwiękowym Dolby Atmos. Kameralna sala CU Cinema stwarza optymalne warunki do oglądania filmów, pozwalając skupić się na tym, co w kinie najważniejsze.

Serdecznie zapraszamy.

Bilety dostępne na Bilety24.pl

Śledź nas również na Facebooku UMFC

Partnerem Chopin University Cinema jest WFDiF, która jest właścicielem serwisu 35mm.online