25 V 2022

Sala Sukcesu - Maria Sławek

Już 30.05.2022 roku o godz. 9.00 w Sali Sukcesu odbędzie się spotkanie z dr Marią Sławek, skrzypaczką, wykładowczynią, badaczką.

Kreatorka niezwykłych projektów artystycznych. Innowatorka. Promotorka polskiej muzyki w Polsce i na świecie. Współzałożycielka (wraz z Anią Karpowicz) i prezeska Instytutu Mieczysława Wajnberga, doktor habilitowaną sztuki. Będzie to wydarzenie zamykające cały cykl Master Sessions w sezonie akademickim 2021/2022.

Dr Maria Sławek, prowadzi swoją klasę skrzypiec w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, wykłada także na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Prowadzi zajęcia z historii muzyki żydowskiej w ramach Podyplomowych Studiów Polsko – Żydowskich w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

Koncertuje w kraju i zagranicą. Od wielu lat szczególne miejsce w jej repertuarze zajmują dzieła Mieczysława Wajnberga.  Artystka ma w dorobku trzy płyty: w 2012 roku ukazała się rejestracja sonat Schumanna i Prokofiewa, dokonana wraz z pianistą Piotrem Różańskim. Trzy lata później artyści nagrali dzieła na skrzypce i fortepian Mieczysława Wajnberga. W 2019 roku ukazał się kolejny album artystki – „Rejoice” nagrany z wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem.

Podczas spotkania będziemy rozmawiać m.in o:

·      Poszukiwaniu inpiracji, prowadzeniu badań naukowych i ich znaczenia w karierze koncertowej
i pedagogicznej

·      Tworzeniu własnych niecodziennych, oryginalnych przedsięwzięć artystycznych

·      Determinacji i konsekwencji w budowaniu swojej rynkowej pozycji

·      Jak się wyróżnić i znaleźć pomysł na siebie?

·      O wyzwaniach rynkowych

·      Budowaniu poczucia wiary w to, co się robi

Do udziału w Master Sessions zapraszamy studentów, pedagogów i absolwentów UMFC.

Spotkanie odbędzie online z wykorzystaniem aplikacji ZOOM.

Zainteresowanych prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: anna.proszowska-sala@chopin.edu.pl do 29.05.2022 do godz. 17.00.

Zainteresowany zostanie przesłany link do spotkania.