23 II 2023

Sala Sukcesu - Dawid Czernik

Edukacja artystyczna ma wielki potencjał! Dowodem na to jest Akademia Muzyki Etnicznej i Improwizowanej – AMEI, która powstała zaledwie kilka miesięcy temu, a już ma ogromny sukces .

27.02.2023 (poniedziałek) | godzina 9.00
online

To niecodzienne, absolutnie wyjątkowe na polskim rynku przedsięwzięcie, które już od pierwszego dnia okazało się sukcesem edukacyjnym, artystycznym i biznesowym.

Gościem najbliższej Master Session w Sali Sukcesu na Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina będzie Dawid Czernik, wirtuoz skrzypiec, niezwykły pedagogi i CEO Akademii Muzyki Etnicznej i Improwizowanej (AMEI).

Dawid Czernik - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie kontrabasu jazzowego Macieja Adamczaka, Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie skrzypiec dr Henryka Gembalskiego oraz absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec dr Mateusza Smoczyńskiego na Wydziale Jazz i World Music.

W jego żyłach płynie jazz, klasyka i przede wszystkim muzyka etniczna. Pierwsze lekcje gry na skrzypcach pobierał u podhalańskiego skrzypka Taduesza Szostaka-Berdy. Uczestniczył od dziecka w imprezach folklorystyczych i grał w karczmach góralskich. Koncertował w Polsce i za granicą, m.in. w Chicago, Cleveland, Cincinnati, Indianapolis, Columbus oraz w Holandii, Grecji, na Cyprze i w Chorwacji.  Jest m.in. laureatem Międzynarodowego Konkursu im. Zbigniewa Seiferta oraz Międzynarodowego Konkursu im. Robiego Lakatosa. Występuje jako solista w repertuarze klasycznym, w tym filharmonicznym, rozrywkowym i jazzowym. Znakomicie porusza się w stylistyce góralskiej i cygańskiej. Występuje jako czynny muzyk sesyjny koncertujący z wielkimi postaciami ze świata muzyki.

AMEI to wyjątkowa szkoła, której celem jest dzielenie się pasją i autentyczną miłością do muzyki z uczniami; zachęcanie młodzieży i dorosłych do rozwijania pasji, kultywowania tradycji muzyki etnicznej - zwłaszcza polskiej, poszerzania możliwości/technik improwizatorskich poprzez zgłębianie wiedzy o harmonii,  nauczenie świadomego i nieprzypadkowego używania dźwięków; pomoc uczniom w samodzielnym tworzeniu własnych kompozycji w stylu etnicznym oraz w innych stylach. Każdy absolwent Akademii może stać się  samodzielnym, kreatywnym muzykiem, który potrafi grać ze słuchu, z nut oraz improwizować.

Zagadnienia podczas spotkania:

• Jak powstała unikalna oferta edukacyjna AMEI i dla kogo?
  • Co należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu własnej szkoły muzycznej?
  • Co jest najważniejszym czynnikiem sukcesu w edukacji muzycznej i jak go mierzyć?
  • Kim dzisiaj powinien być pedagog, mentor, nauczyciel w dziedzinie muzyki?

Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM, 27.02.2023 roku o godz. 9.00 i poprowadzi je Anna Proszowska-Sala.

Uwaga! Link do spotkania: https://bit.ly/3IqUWzM

Do zobaczenia!