21 II 2023

Kurier Poranny.
Zagrają Mozarta dla bohaterek i bohaterów. BCO i UMFC zapraszają na koncert.

muzyczna uczta dla pacjentów i pracowników Białostockiego Centrum Onkologii. Koncert "Spotkania Bohaterek i Bohaterów BCO", z okazji przypadających w lutym Światowego Dnia Walki z Rakiem oraz Światowego Dnia Chorego

Link do artykułu Kuriera Porannego https://poranny.pl/zagraja-mozarta-dla-bohaterek-i-bohaterow-bco-i-umfc-zapraszaja-na-koncert-sprawdz-gdzie-odebrac-bezplatna-wejsciowke/ar/c14-17309737

Treść artyułu na stronie Kuriera Porannego poniżej.

Będzie wykład dr Doroty Kazberuk o tym, jak ważna jest profilaktyka, a potem - muzyczna uczta dla pacjentów i pracowników Białostockiego Centrum Onkologii. Koncert "Spotkania Bohaterek i Bohaterów BCO", z okazji przypadających w lutym Światowego Dnia Walki z Rakiem oraz Światowego Dnia Chorego odbędzie się w piątek 24 lutego. Wejściówki można odebrać w BCO.

- Bohaterami Białostockiego Centrum Onkologii są i pacjenci, i ci, którzy z nami współodczuwają ten trudny czas, ale też nasi lekarze, współpracownicy, technicy, wszyscy ci, którzy są zaangażowani - mówi Magdalena Borkowska, dyrektorka BCO. To właśnie z myślą o tych bohaterach i bohaterkach Białostockie Centrum Onkologii wspólnie z białostocką filią Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie zorganizowały koncert. Koncert "Spotkania Bohaterek i Bohaterów BCO" zorganizowano w ramach przypadających w lutym Światowego Dnia Walki z Rakiem (4 lutego) oraz Światowego Dnia Chorego (11 lutego).

Na bezpłatnym koncercie (obowiązują wejściówki do odbioru w BCO), który odbędzie się w sali koncertowej przy ulicy Podleśnej (dawna filharmonia, obecnie Zespół Szkół Muzycznych), wystąpi orkiestra symfoniczna wydziału instrumentalno-pedagogicznego białostockiej filii Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina (UMFC).

Studenci pod batutą Marty Kluczyńskiej zagrają utwory Mozarta, m.in. Uwerturę do opery "Wesele Figara", arie i duety z oper Mozarta i Symfonię nr 41 C-dur "Jowiszową".

Prodziekan wydziału instrumentalno-pedagogicznego, edukacji muzycznej i wokalistyki Filii w Białymstoku UMFC dr Rafał Dudzik powiedział, że repertuar taki wybrano ze względu na "terapeutyczną siłę muzyki".

Przed koncertem krótką prelekcję na temat profilaktyki raka wygłosi wicedyrektor BCO ds. lecznictwa dr Dorota Kazberuk.

Rezerwacja biletów pod numerem telefonu +48 85 664 67 54. Odbiór bezpłatnych wejściówek w budynku administracji Białostockiego Centrum Onkologii, przy ul. Warszawskiej 15 (Kancelaria) od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30-15.00.

fot. Wojciech Wojkielewicz