19 V 2023

Sala Sukcesu - Olga Szyłejko

22.05.2023 | godzina 10.30

22.05.2023 o godz. 10.30 moją Gościną podczas Master Session w Sali Sukcesu będzie Olga Szyłejko, założycielka Music Hub Academy w Warszawie, CEO i współautorka MeloFun - licencjonowanego programu do edukacji muzycznej. Wokalistka, kompozytorka i songwriterka. Absolwentka bostońskiej uczelni muzycznej Berklee College of Music, na której ukończyła wokal jazzowy oraz kompozycję i produkcję muzyki.
Olga w styczniu 2017 roku założyła szkołę muzyczną Music Hub Academy. Inspiracją do stworzenia takiego miejsca było pragnienie zrzeszania ludzi, którzy chcą zgłębiać wiedzę i umiejętności muzyczne niezależnie od wieku, poziomu czy stylu muzycznego, który lubią. Amerykańskie podejście do edukacji muzycznej w szkołach stawia na grę w zespole i umiejętność pracy w grupie. To daje dzieciom cudowne umiejętności społeczne. Olga zainspirowana takim podejściem do edukacji muzycznej chciała pokazać uczniom, że nie trzeba być wirtuozem, żeby grać z innymi oraz że nie tylko muzyka klasyczna jest jedyną właściwą drogą!

W Music Hub mocno stawia się na pracę w zespole. Ambicją szkoły nie są zdobyte wyniki czy konkursy, lecz rozwijanie pasji. W przeciągu ostatnich pięciu lat Music Hub otworzyło już dwie prężnie działające placówki - na Powiślu i Wilanowie w Warszawie, które łącznie kształcą 300 uczniów. Szkoła od początku istnienia współpracuje również z Akademeia High School - prowadząc tam zespół szkolny, zajęcia indywidualne oraz przygotowując uczniów do brytyjskiej matury z muzyki A-Levels.
Music Hub jest również partnerem organizacji ABRSM https://pl.abrsm.org/en/ oraz przygotowuje uczniów do egzaminów na międzynarodowe uczelnie muzyczne m.in. na Berklee College of Music w Bostonie, Guildhall School of Music & Drama w Londynie czy Guilford School of Music & Dance.

W 2019 Olga rozpoczęła pracę nad MeloFun - licencjonowanym programem do edukacji muzycznej dla żłobków i przedszkoli realizującego podstawę programową w zakresie edukacji muzycznej. Celem tego programu jest podniesienie poziomu edukacji muzycznej, wzbogacenie programu i łatwy dostęp do wartościowych materiałów edukacyjnych i angażujących scenariuszy lekcji muzyki. Program działa na zasadzie subskrypcji i wejdzie do pierwszych placówek we wrześniu 2023 roku.

Podczas Sesji będziemy poruszać następujące tematy:
· Jaki jest rynkowy potencjał edukacji muzycznej?
· Czym różni się oferta Music Hub od oferty tradycyjnych oferty szkół muzycznych w Polsce?
· Kto jest klientem Music Hub? Jakie są motywacje klientów tych młodszych i starszych w odniesieniu do nauki muzyki?
· Co jest głównych wyzwaniem w prowadzeniu własnej firmy – tutaj szkoły muzycznej?
· Jak dzisiaj powinno tworzyć się usługi i produkty edukacyjne w zakresie rozwoju muzycznej? Jakie są światowe, najlepsze praktyki? Przykłady?
· W jaki sposób zagadnienia związane z rozwojem kariery muzycznej oraz przedsiębiorczości, znalezienia swojego miejsca na rynku są podejmowane w Berklee College of Music? Czy polscy studenci mogą się czymś zainspirować?
· Jakie warto myśleć o karierze w edukacji muzycznej, aby odnieść sukces?
· Wielu muzyków ma poczucie, że jeśli nie jest na scenie, nie koncertuje to znaczy, że się nie sprawdziło. Czy prowadzenie Music Hub, działalności edukacyjnej satysfakcję?
· Jakie są największe sukcesy Music Hub?
I wiele innych.
Link: https://bit.ly/3IqUWzM