20 II 2024

Vilnius version of S. Moniuszko's opera "Halka" to be staged in Italian in Rome

The opera is the conclusion of UMFC's collaboration with the Conservatory "Santa Cecilia"

Wileńska wersja opery „Halka” Stanisława Moniuszki zostanie wystawiona po włosku w Rzymie już w tę niedzielę. Wydarzenie to jest podsumowaniem wyjątkowej współpracy Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina z Konserwatorium "Santa Cecilia" przy realizacji naszej narodowej opery. Stało się to możliwe również dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, a także Instytutu Polskiego w Rzymie.

Współpraca przy tak znakomitej produkcji operowej to nie tylko wyjątkowa szansa na spotkanie się studentów i pedagogów z różnych kultur, lecz również fantastyczna okazja do wymiany doświadczeń artystycznych oraz rozwoju nowych umiejętności.

Polecamy "Halkę" w Konserwatorium "Santa Cecillia".

25 lutego 2024 | godz. 19.00
więcej 👉 https://fb.me/e/fall2phxZ