3 IV 2024

Sala Sukcesu - Heroes Orchestra

Guests during the Master Session will be: Mateusz Alberski, Natalia Gruszczynska and Mikolaj Szenfeld - creators of the innovative musical project Heroes Orchestra!

Najbliższa Sala Sukcesu prowadzona przez Annę Proszowską-Sala będzie naprawdę niezwykła. Już w poniedziałek 08.04.2024 o godz. 9.00 Gośćmi podczas Master Session będą: Mateusz Alberski, Natalia Gruszczyńska i Mikołaj Szenfeld – twórcy innowacyjnego projektu muzycznego Heroes Orchestra!

Heroes Orchestra zainaugurowano na początku 2017 roku. Inspiracją do przyjęcia nazwy zespołu była jedna z najbardziej kultowych serii gier komputerowych - Heroes of Might and Magic. Głównym celem powstania tego zespołu było propagowanie muzyki z gier komputerowych. Dziś koncerty zespołu są wyprzedawane natychmiast, a publiczność na ich koncerty przyjeżdża do Polski całego świata.
Inicjatywa narodziła się przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, dzięki zaangażowaniu jednego ze studentów, Mateusza Alberskiego. Skład zespołu to mieszanka utalentowanych studentów, absolwentów oraz doświadczonych muzyków, którzy na co dzień występują w zawodowych orkiestrach.
Repertuar Heroes Orchestra obejmuje szeroki zakres aranżacji, sięgając od kameralnych kompozycji po symfoniczne opracowania z udziałem chóru. Ich działalność stanowi fascynujące połączenie pasji do muzyki z obszarem kultury gier komputerowych, tworząc unikalne i inspirujące doświadczenie muzyczne.
Podczas Master Session poruszymy następujące zagadnienia:

• Jak buduje się orkiestrę, która utrzymuje się sama i sama finansuje wszystkie swoje pomysły? Jakie były początki, największe trudności oraz sukcesy?
  • Co jest największym wyzwaniem w tworzeniu i zarządzaniu tego typu projektem?
  • Jak wygląda strategia sprzedażowa i marketingowa w działalności Heroes Orchestra?
  • Kim jest publiczność orkiestry?
  • Czy jest? Kim jest? i Jak działa konkurencja Heroes Orchestra?
  • Jakie jest podejście Heores Orchestry do projektowania doświadczenia koncertowego?

Master Session odbędzie się via ZOOM. W imieniu Uniwersytetu oraz Anny Proszowskiej-Sala zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp jest otwarty!
Link do spotkania: