8 05 2022

Music Salons in the Royal Lazienki Museum

Music Salons is a series of concerts organized in cooperation with the Royal Łazienki Museum in Warsaw. The best students of our University perform in the picturesque scenery of the Ballroom of the Classicist Palace on the Isle.

Wiktoria Runtz (1998) - pianistka i kameralistka, obecnie studentka II roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu profesor Joanny Ławrynowicz-Just. W ciągu ostatnich lat otrzymała szereg nagród na międzynarodowych konkursach m.in. I miejsce na 12th World Open Online Music Competition w Serbii, I miejsce na VII Odin International Music Online Competition w Estonii, II miejsce na Muse 2021 International Music Competition w Grecji, II miejsce na Tiziano Rossetti International Online Music Comepetition w Szwajcarii oraz Grand Prize International Youth Music Compeitition w Atlancie, USA.

W roku 2017 ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Karola Lipińskiego w Lublinie. W latach szkolnych zdobyła m. in. III Nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych w Toruniu, Zamościu i w Warszawie. Występowała z Orkiestrą Symfoniczną Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie, a także w Filharmonii Lubelskiej, Sali Koncertowej Florianka w Krakowie oraz w Warszawie m.in w Sali Koncertowej UMFC, w sali Chopin Salon oraz Nowy Świat Muzyki. Wyjątkowym wydarzeniem był koncert kameralny organizowany przez Parę Prezydencką w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, odbywający się w ramach cyklu koncertów „Mistrz i Uczeń”. Swoją grę fortepianową doskonaliła podczas wielu lekcji mistrzowskich, pod okiem takich pedagogów jak: Kalman Drafi (Węgry), Eitan Globerson (Izrael), Karol Radziwonowicz, Andrzej Tatarski, Joanna Marcinkowska i Zbigniew Raubo.

Wiktoria Runtz jest kilkukrotną stypendystką Prezydenta Miasta Lublin, a także Stypendium Rektora macierzystej Uczelni w roku 2019/2020. Jej pasją jest pogłębianie wiedzy na temat sztuki dydaktycznej i pedagogicznej ze specjalnym uwzględnieniem wczesnego nauczania dzieci, czemu poświęciła obydwie prace dyplomowe.

W programie:

1. Franz Liszt - Funerailles z cyklu Harmonies poetiques et religieuses
  2. Franz Schubert - Six moments musicaux op. 94
    I. Moderato (C-dur)
    II. Andantino (A-dur)
    III. Allegro moderato (f-moll)
    IV. Moderato (cis-moll)
    V. Allegro vivace (f-moll)
    VI. Allegretto (A-dur)
  3. Grażyna Bacewicz - Piano Sonata no. 2

Bilety do nabycia w muzealnych kasach w Podchorążówce i w Starej Oranżerii, a także na e-wejściówki https://ewejsciowki.pl
Uwaga! Prosimy o zapoznanie się zasadami sanitarnymi obowiązującymi podczas koncertów: https://www.lazienki-krolewskie.pl