9 III 2021

UMFC Open Day

Symphony and Opera Conducting

Na wydziale prowadzone są studia na kierunku Dyrygentura Symfoniczno-Operowa. Wyjątkowa kadra dydaktyczna, składająca się ze znakomitych polskich dyrygentów, kontynuuje wielkie tradycje szkół kapelmistrzowskich, których twórcami były światowe autorytety. Wydział ściśle współpracuje z najważniejszymi orkiestrami działającymi na terenie Warszawy. Rozbudowane możliwości pracy z orkiestrą sprawiają, że nasi studenci oraz absolwenci są laureatami wielu prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów dyrygenckich, koncertują z najsłynniejszymi polskimi i zagranicznymi orkiestrami, a wielu z nich piastuje funkcje kierownicze w najważniejszych instytucjach kultury w Polsce i za granicą.

Program spotkań i lekcji otwartych:

18:00 | Dobry wieczór UMFC!
– spotkanie i wycieczka po uczelni z JM Rektorem, prof. dr hab. Klaudiuszem Baranem,
– wywiad z dziekanem Wydziału Dyrygentury Symfoniczno-Operowej, dr. hab. Rafałem Janiakiem; prowadzenie wywiadu – Klaudia Carlos

18:45 – 21:00 | lekcje otwarte, sala im. K. Szymanowskiego (link do lekcji pokazowychzoom meeting ID: 222 789 2800)

18:45 – lekcja otwarta studenta dyrygentury z dr hab. Moniką Wolińską, prof. UMFC
19:15 – rozmowa z dr hab. Moniką Wolińską, prof. UMFC
19:30 – lekcja zespołu wokalno-instrumentalnego wydziału Dyrygentury Symfoniczno-Operowej (opieka pedagogiczna dr hab. Rafał Janiak) – praca studentów wydziału DSO z zespołem
20:15 – zakończenie dnia otwartego, uzupełnienie informacji przez dziekana

oraz (link do spotkań z przedstawicielami władz wydziału i studentamizoom meeting ID: 222 789 2800):

Uwaga! Bardzo prosimy o domyślne wyciszenie mikrofonów.
18:30 – 20:00 | Q&A z dziekanem Wydziału Dyrygentury Symfoniczno-Operowej dr. hab. Rafałem Janiakiem
18:30 – 20:00 | spotkanie z Samorządem Studentów UMFC

Wszystkie informacje związane ze studiami prowadzonymi na Wydziale Dyrygentury Symfoniczno-Operowej dostępne w Informatorze dla kandydatów na studia