Arkadiusz Kubica | 20-21.05.2022

prof. dr hab. ARKADIUSZ KUBICA–  skrzypek kameralista, pedagog, organizator

Od ponad 43 lat związany z Kwartetem Śląskim, z którym nagrał prawie 60 płyt, dokonał 150 prawykonań i  zagrał ponad 2000 koncertów na najważniejszych estradach w kraju  i zagranicą. Przez 30 lat uczył skrzypiec i kameralistyki w Szkołach Muzycznych II st. w Katowicach. Obecnie jest profesorem tytularnym i Kierownikiem Katedry Kameralistyki w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie prowadzi również wykłady międzywydziałowe z literatury kameralnej.

25 lat był dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście”. Udziela się również w zarządach: Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem (od 2018 jego prezes),  Stowarzyszenia „Katowice, Natura, Kultura”.

Za swoją działalność wielokrotnie był nagradzany odznaczeniami państwowymi i  nagrodami artystycznymi, m. in. w 2017 roku otrzymał:  Gramophon Classical Music Award w Londynie za nagranie kompletu kwartetów Grażyny Bacewicz (Chandos), Zasłużony dla Kultury Polskiej, Złoty Medal za Wieloletnią Służbę, Srebrny (2008) i Złoty (2019) Medal „Gloria artis”, a także ośmiokrotnie statuetkę „Fryderyka” i Nagrodę Koryfeusza Muzyki Polskiej za rok 2019 w kategorii „Wydarzenie roku”.

 • Zapisy na kurs:

  Uwaga: Aby wziąć udział w  masterclass (zarówno czynny jak i bierny) należy zarejestrować się w USOS, oraz wypełnić dokumenty rekrutacyjne w Dziale Nauczania. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, wyboru uczestników czynnych dokonają władze wydziału

 • Koordynator projektu "Reach the Stars"

  Dział Promocji i Karier - Kariera

  (22) 2789 268 (22) 2789 277
  biuro.karier@chopin.edu.pl

  Jacek Dziołak
  jacek.dziolak@adm.chopin.edu.pl