Centrum Przedsiębiorczości Muzyczne

MARKA ARTYSTY

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina oferuje swoim studentom cykl przedmiotów fakultatywnych oraz Master Sessions, realizujących spójny, kompleksowy program wsparcia merytorycznego i coachingowego młodych artystów muzyków w budowaniu sprawnie działającej przestrzeni zawodowej, projektowaniu drogi artystycznej, przedsiębiorczej oraz kreowaniu nowych możliwości i perspektyw.
Cykl koncentruje się na wyzwalaniu potencjału twórczego, kreatywności, poznaniu technik marketingowych i promocyjnych, budowaniu marki osobistej, zespołowej, tworzeniu produktów i usług artystycznych oraz tworzeniu skutecznej strategii, by osiągać obrane cele.
Opiekę merytoryczną nad Programem pełni Anna Proszowska-Sala, strateg, ekspertka w zakresie komunikacji marketingowej, performance coach, artystka muzyk, przedsiębiorczyni, autorka innowacyjnych programów rozwojowych, biznesowych i edukacyjnych skierowanych do artystów muzyków.
 

Opinie studentów:

„Uczęszczałem na wszystkie zajęcia całego cyklu. Bardzo podobały mi się spotkania z goścmi. Uważam, że takie zajęcia to po prostu „must have” dla młodych muzyków, by mogli otworzyć się na nowe horyzonty, wyjść z zamkniętych ram, w których przez lata są zamknięci”

„Zajęcia niezwykle rozwijają kreatywność w kontekście myślenia o swoim życiu zawodowym. Były dla mnie inspiracją do zrodzenia się nowych pomysłów. Bardzo skorzystałam z zajęć. Wiedziałam jak tworzyć ofertę koncertową, zorganizowałam swoją pierwszą trasę koncertową…To wspaniale, że takie są zajęcia są na naszej uczelni”.

„Zajęcia uważam za niezwykle wartościowe. Różnorodność gości, przydatność podejmowanych zagadnień, konkretne informacje pomocne dla artystów szukających swojej indywidualnej drogi to bezcenna wiedzia, inspirująca mnie do dalszego rozwoju i własnych poszukiwań, za którą jestem ogromnie wdzięczny”

„Dzięki zajęciom dowiedziałem się ile wysiłku wymaga dbanie i rozwijanie swojej kariery. Jestem szczęśliwy, że mogłem w nich wziąć udział i wdzięczny uczelni, że stworzyła dla nich przestrzeń”

„Zajęcia dały mi silny impuls, aby nie obawiać się odważnie podchodzić do swojego życia zawodowego, kreowania okazji. Pozwoliły mi zastanowić się nad tym, co właściwie chcę i mogę robić w życiu zawodowym”

„Atmosfera zajęć jest twórcza, inspirująca. Ale także zajęcia wymagają zaangażowania, myślenia, refleksji. Podczas zajęć jest dużo przestrzeni na dialog, dzięki czemu wszyscy uczymy się więcej”.

„Cały blok zajęć związany z przedsiębiorczością artystyczną otworzył mi oczy na to, czego brakuje mi, żeby zaistnieć w dzisiejszym świecie. Dowiedziałam się wielu niezwykle ciekawych rzeczy. Pozyskałam niezbędne informacje jak promować siebie i jakich narzędzi do tego używać. Spotkałam wiele inspirujących osób, które dzieliły się doświadczeniem i opowiadały o współczesnym biznesie artystycznym. Gdyby nie te zajęcia, wciąż nie wiedziałabym, jak zadbać o swoją karierę, jak tworzyć swoje oferty, w którą stronę pójść. Dziękuję"