Jesper Busk Sørensen | 16-18.05.2022

Jesper Busk Sørensen dołączył do Filharmonii Berlińskiej w 2009 roku. Obecnie jest profesorem honorowym Królewskiej Duńskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze.

Jego pierwszym instrumentem było eufonium, ale zdecydował się zająć puzonem, ponieważ pokochał jego ciepłe, bogate brzmienie i dlatego, że był tak zachwycony jego wszechstronnością, jako jeden z najpotężniejszych, a zarazem najłagodniejszych instrumentów orkiestry. Studiował u Rolfa Sandmarka, Nielsa-Ole Bo Johansena i Jespera Juula w Królewskiej Akademii Muzycznej w Århus.

Jego pierwsze zawodowe zaangażowanie miało miejsce w 2002 roku jako drugi puzon – późniejszy kierownik – w Århus Symfoniorkester. Ponadto podjął dalsze szkolenie u puzonisty Michaela Mulcahy'ego z Chicago Symphony Orchestra na Northwestern University w Evanston w stanie Illinois. Jako kameralista Sørensen jest członkiem duńskiego kwartetu puzonowego, który dokonał światowych prawykonań kilku utworów współczesnych. Jest członkiem Berlin Philharmonic Brass Ensemble.

 • Zapisy na kurs:

  Uwaga: Aby wziąć udział w  masterclass (zarówno czynny jak i bierny) należy zarejestrować się w USOS, oraz wypełnić dokumenty rekrutacyjne w Dziale Nauczania. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, wyboru uczestników czynnych dokonają władze wydziału

 • Koordynator projektu "Reach the Stars" - Jacek Dziołak

  Dział Promocji i Karier - Kariera

  (22) 2789 268 (22) 2789 277
  biuro.karier@chopin.edu.pl

  Jacek Dziołak
  jacek.dziolak@adm.chopin.edu.pl