Ralph Van Daal | 16-17.11.2023

Ralph van Daal - oboista, absolwent Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz Conservatorium Maastricht w klasie oboju i śpiewu. Po ukończeniu studiów współpracował z orkiestrami: WDR w Kolonii oraz Filharmonikami z Duisburg. W 2011 roku wygrał konkurs na pozycję solisty (rożek angielski) w Filharmonii w Hamburgu, a także zdobył Eduard Söring-Preis – nagrodę dyrektora orkiestry Simone Young, która wspiera artystyczny rozwój młodych muzyków.

Współpracuje z takimi zespołami jak: Szwedzka Orkiestra Radiowa, Bawarska Orkiestra Radiowa, Orkiestra NDR w Hamburgu, Orkiestra Opery Bawarskiej czy Orkiestra Opery w Hannoverze, gdzie gra pod batutą takich dyrygentów jak: Michael Tilson Thomas, Semyon Bychkov, Jukka Pekka Saraste, Andris Nelsons, Daniel Harding, Daniele Gatti, Kent Nagano czy Ivan Fischer. Regularnie prowadzi kursy mistrzowskie w Niemczech, Portugalii, Polsce, Hiszpanii, Szwecji, Kolumbii i Holandii.

Ralph van Daal jest profosorem Robert Schumann Hochschule w Düsseldorfie oraz Conservatorium w Maastricht.

• Enrollment

In order to participate in the masterclass, (both active and passive), it is necessary to register in USOS, and complete the enrollment documents in the Teaching Department. Due to the limited number of places, the selection of active participants will be made by the faculty authorities.

• Coordinator of the project "Reach the Stars"

Dział Promocji i Karier - Kariera

(22) 2789 268, (22) 2789 277