Sharon Kam | 11-12.11.2022

SHARON KAM jest izraelsko-niemieckim klarnecistą. Jako 16-latka zadebiutowała z orkiestrą z Israel Philharmonic Orchestra pod batutą Zubina Mehty. Jest absolwentką Juilliard School of Music w Nowym Jorku w klasie Charlesa Neidicha. 1992 roku wygrała Międzynarodowy Konkurs Muzyczny ARD, a rok później nagrodę Davidoff Prix. W 1998 roku otrzymała nagrodę ECHO Klassik jako "Instrumentalistka Roku" za nagranie CD koncertów Webera z Orkiestrą Gewandhaus pod dyrekcją Kurta Masura. W 2006 roku została ponownie nagrodzona za płytę CD z Orkiestrą Radiową w Lipsku z utworami Spohra, Webera, Rossiniego i Mendelssohna. Jej płyta CD „American Classics” z 2002 roku z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Gregora Bühla otrzymała Nagrodę Niemieckich Krytyków Płytowych.
Jej interpretacja koncertu Mozarta w ramach obchodów 250-lecia Mozarta w 2006 roku w Teatrze Narodowym w Pradze była transmitowana na żywo w telewizji w 33 krajach i dostępna na DVD. W tym samym roku zrealizowała swoje marzenie o nagraniu koncertu i kwintetu klarnetowego Mozarta, grając na klarnecie bassetowym.
Kam koncertował na całym świecie z wielkimi orkiestrami, takimi jak Chicago Symphony Orchestra, Filharmonicy Berlińscy, Orkiestra Filharmonii Izraelskiej, Londyńska Orkiestra Symfoniczna, Leipzig Gewandhaus Orchestra czy oststnio Sinfonia Varsovia. Była „Artist in Residence” na Festiwalu Bodensee w 2011 roku.
Artystka jest również aktywna w dziedzinie muzyki kameralnej i regularnie współpracuje z takimi artystami jak Lars Vogt, Christian Tetzlaff, Daniel Müller-Schott, Enrico Pace, Leif Ove Andsnes, Carolin Widmann i Jerusalem Quartet. Jest częstym gościem wielu festiwali.
W dziedzinie muzyki współczesnej dokonała prawykonań wielu utworów, m.in. koncertu i kwartetu Krzysztofa Pendereckiego, a także koncertów Herberta Williego (na Festiwalu w Salzburgu), Ivána Erőda i Petera Ruzicki (w Donaueschingen).

 • Zapisy na kurs:

  Uwaga: Aby wziąć udział w  masterclass (zarówno czynny jak i bierny) należy zarejestrować się w USOS, oraz wypełnić dokumenty rekrutacyjne w Dziale Nauczania. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, wyboru uczestników czynnych dokonają władze wydziału

 • Koordynator projektu "Reach the Stars" - Jacek Dziołak

  Dział Promocji i Karier - Kariera

  (22) 2789 268 (22) 2789 277
  biuro.karier@chopin.edu.pl

  Jacek Dziołak
  jacek.dziolak@adm.chopin.edu.pl