22 II 2022 r.

Sala Sukcesu - NeoQuartet

Master Sessions 2022 – czyli cyklu spotkań online z udziałem znakomitych gości: artystów muzyków, agentów, branżowych liderów, specjalistów w zakresie komunikacji i promocji muzycznej oraz przedsiębiorców artystycznych.

Tym razem gościem Sali Sukcesu będzie Paweł Kapica, artysta skrzypek, współtwórca i menedżer zespołu NeoQuartet, jednego z najciekawszych i najprężniej działających zespołów specjalizujących się w muzyce nowej w Europie.

Patrząc na działalność NeoQartet należy przyznać, że dziś to już nie tylko zespół, ale cały ekosystem kulturalnej i przedsiębiorczej aktywności artystycznej.

Tworzą go:

Karolina Piątkowska Nowicka (1. skrzypce),
Paweł Kapica (2. skrzypce),
Michał Markiewicz (altówka),
Krzysztof Pawłowski (wiolonczela).

A o to kilka faktów o NeoQuartet:

Zespół wydał dziesięć albumów wydanych dla polskich, niemieckich, greckich i amerykańskich wytwórni

Koncertuje w Polsce, jak i poza jej granicami i ma na swoim koncie udział w kilkudziesięciu prestiżowych festiwalach muzycznych (Ukraina, Szwajcaria, Rosja, Włochy, Litwa, Francja, Chiny, Finlandia, Estonia, Niemcy, Dania, Szwecja, Słowacja, Korea Południowa, Japonia, USA).

Jest organizatorem własnego festiwalu Neo Arte – Syntezator Sztuki, podczas którego prezentowane są najciekawsze światowe trendy w muzyce i sztuce współczesnej.

Zespół specjalnie na swoje potrzeby artystyczne regularnie zamawia utwory u znakomitych polskich i zagranicznych kompozytorów.

Od 2017 roku NeoQuartet poszerzył swoje instrumentarium o elektryczne instrumenty smyczkowe midi, syntezatory oraz loopery tworząc projekt Neo Electric Quartet, który jest unikatowym zjawiskiem na światowej scenie muzyki nowej.

Spotkanie poprowadzi Anna Proszowska-Sala, która będzie chciała od Pawła dowiedzieć się m.in.:

Jak Neoquartet definiuje swojego odbiorcę?

Jakie jest „Why” zespołu?

Jakie czynni wpływają na siłę i pozycję rynkową muzycznego zespołu kameralnego dzisiaj?

Kim jest uczestnik wydarzeń artystycznych związanych z muzyką współczesną? Czego oczekuje? Co go motywuje do bycia częścią tego typu muzycznego wydarzenia?

Co jest największym wyzwaniem dla zespołów kameralnych w drodze do sal koncertowych?

Jaki proces wiąże się z budowaniem rozpoznawalnej marki zespołu kameralnego na rynku polskim i międzynarodowym? Czy i jeśli tak, to czym te rynki się różnią?

Jak zarządzić procesem rozwoju zespołu kameralnego w odniesieniu do warstwy zespołowej, artystycznej i biznesowej?

Jaki rodzaj wiedzy i doświadczenia potrzebny jest dzisiaj zespołom kameralnym?

Master Session odbędzie się via ZOOM. Spotkanie jest skierowane do studentów, absolwentów i pedagogów UMFC.

Zainteresowanych prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres

anna.proszowska-sala@chopin.edu.pl

do 27.02.2022 do godz. 13.00.