Frank-Immo Zichner | 10-12.12.2021

Frank-Immo Zichner to pianista o niezwykle szerokim repertuarze. Jego zainteresowania muzyczne wykraczają poza główne dzieła literatury solowej i kameralnej. Wiele z jego płyt i programów koncertowych zawiera utwory często niesłusznie zapomnianych kompozytorów. Za niektóre ze swoich około 25 nagrań płytowych Frank-Immo Zichner otrzymał Nagrodę Niemieckiego Krytyka Płytowego (Preis der Deutschen Schallplattenkritik), Nagrodę Supersonic i Diapason Découverte.
Od 2011 roku Frank-Immo Zichner wykłada na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Berlinie (Universität der Künste Berlin) i założył Centrum Muzyki Kameralnej instytutu (Kammermusikzentrum). Wcześniej Frank-Immo Zichner wykładał fortepian solo, muzykę kameralną i akompaniament na Uniwersytetach Muzycznych w Berlinie, Lipsku, Rostoku i Weimarze. W 2004 roku Frank-Immo Zichner był profesorem wizytującym na Uniwersytecie Muzycznym w Bloomington (USA), zastępując Menahema Presslera. Zichner prowadził kursy mistrzowskie w Niemczech i za granicą oraz był jurorem na międzynarodowych konkursach.

  •  Uwaga: Aby wziąć udział w  masterclass (zarówno czynny jak i bierny) należy zarejestrować się w USOS, oraz wypełnić dokumenty rekrutacyjne w Dziale Nauczania. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, wyboru uczestników czynnych dokonają władze wydziału

  • Koordynator projektu "Reach the Stars" - Jacek Dziołak

    Dział Promocji i Karier - Kariera

    (22) 2789 268 (22) 2789 277
    biuro.karier@chopin.edu.pl