Marc Coppey | 22.11.2022

Marc Coppey, znany ze swoich słynnych interpretacji solistycznych, szeroko zakrojonych poszukiwań muzyki kameralnej z udziałem jednych z najlepszych współczesnych muzyków oraz zaangażowania w poszerzanie literatury wiolonczelowej, jest uważany za jednego z czołowych wiolonczelistów na świecie – ponadto, obecnie z rosnącą reputację znakomitego dyrygenta na międzynarodowych scenach.
Jako protegowany Lorda Yehudi Menuhina i Mścisława Rostropowicza, Coppey po raz pierwszy zdobył międzynarodowe uznanie w wieku 18 lat, zdobywając pierwszą nagrodę i „Nagrodę za najlepsze wykonanie Bacha” na prestiżowym Konkursie Bacha w Lipsku (1988). Wkrótce potem zadebiutował w Paryżu i Moskwie we współpracy z Yehudi Menuhinem i Victorią Postnikovą (uwiecznioną na filmie przez wybitnego reżysera Bruno Monsaingeona) oraz wystąpił na Festiwalu w Evian na osobiste zaproszenie Mścisława Rostropowicza. Od tego czasu Coppey zrobił imponującą karierę solową, regularnie współpracując z wieloma najlepszymi orkiestrami i dyrygentami na świecie – między innymi Alain Altinoglu, Lionel Bringuier, Lawrence Foster, Alan Gilbert, Kirill Karabits, Emmanuel Krivine, John Nelson, Pascal Rophé, Yan Pascal Tortelier i Yutaka Sado. Został mianowany Officier des Arts et des Lettres przez francuskie Ministerstwo Kultury w 2014 roku.

 

 • Zapisy na kurs:

  Uwaga: Aby wziąć udział w  masterclass (zarówno czynny jak i bierny) należy zarejestrować się w USOS, oraz wypełnić dokumenty rekrutacyjne w Dziale Nauczania. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, wyboru uczestników czynnych dokonają władze wydziału

 • Koordynator projektu "Reach the Stars" - Jacek Dziołak

  Dział Promocji i Karier - Kariera

  (22) 2789 268 (22) 2789 277
  biuro.karier@chopin.edu.pl

  Jacek Dziołak
  jacek.dziolak@adm.chopin.edu.pl