Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch | 16.11.2023

Sirkka-Liisa Kaakinen - jest niezwykle wszechstronną skrzypaczką. Wykonuje muzykę wszystkich epok ze szczególnym naciskiem na repertuar od XVII do XIX wieku. Gra również na altówce i violi d’amore. Często prowadzi orkiestry jako koncertmistrz lub dyryguje od pierwszego pulpitu. Studiując w Holandii, współpracowała z elitą wykonawców muzyki dawnej w orkiestrach Fransa Brüggena, Philippe’a Herreweghe’a i innych.

Przez ponad dziesięć lat była koncertmistrzem Collegium Vocale. Sirkka-Liisa prowadzi liczne znane zespoły i orkiestry muzyki dawnej, wykonując muzykę baroku oraz symfonie czasów Mozarta i Schuberta. Jej repertuar solowy obejmuje Sonaty misteryjne Bibera, Sonaty i Partity Bacha oraz utwory na skrzypce solo z XVI i XVII wieku.
Jest profesorem kameralistyki na uniwersytecie w Stavanger. Uczyła również w Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze, Hochschule für Künste w Bremie oraz w Akademii Muzycznej im. Sibeliusa w Helsinkach.

• Enrollment

In order to participate in the masterclass, (both active and passive), it is necessary to register in USOS, and complete the enrollment documents in the Teaching Department. Due to the limited number of places, the selection of active participants will be made by the faculty authorities.

• Coordinator of the project "Reach the Stars"

Dział Promocji i Karier - Kariera

(22) 2789 268, (22) 2789 277