Stephen Layton | 17.12.2021

Stephen David Layton - założyciel chóru Polyphony, dyrektor muzyczny Holst Singers, zastępując Hilary Davan Wetton. Layton był asystentem organisty w katedrze w Southwark i dyrektorem muzycznym Wokingham Choral Society. Od 1997 roku pełnił funkcję organisty, a następnie dyrektora muzycznego w Temple Church. Od 1999 do 2004 był głównym dyrygentem holenderskiego Kammerkoor. W latach 2000-2012 był głównym dyrygentem gościnnym Duńskiego Narodowego Zespołu Wokalnego. W 2006 roku został dyrektorem muzycznym w Trinity College w Cambridge. W listopadzie 2009 roku City of London Sinfonia ogłosiła powołanie Laytona na swojego drugiego dyrektora artystycznego, z początkiem sezonu 2010–2011. Layton ma również mieć tytuł głównego dyrygenta.
Layton miał premierę nowych utworów i nagrań wielu kompozytorów, w tym Arvo Pärta, Thomasa Adèsa i Jamesa MacMillana. Jego realizacja The Veil of the Temple Johna Tavenera miała premierę w 2003 roku w The Temple Church w Londynie. Został następnie wykonany w 2004 roku w Royal Albert Hall podczas BBC Proms oraz w Avery Fisher Hall w Nowym Jorku, w ramach Lincoln Center Festival.
Dyskografia Stephena Laytona dotycząca Hyperiona obejmuje utwory od Haendla i Bacha z oryginalnymi instrumentami po Arvo Pärta, Pawła Łukaszewskiego, Lauridsena, Whitacre i Ēriksa Ešenvaldsa. Nagrania z Polyphony obejmują Gabriela Jacksona, Pawła Łukaszewskiego, Francisa Poulenc, Johna Tavenera i Ẽriksa Ešenvaldsa. Otrzymał dwie nagrody Gramophone w Wielkiej Brytanii i Diapason d'Or we Francji, The Echo Deutscher Musikpreis w Niemczech, The Compact Award w Hiszpanii i cztery nominacje do Grammy w USA.
Layton został mianowany członkiem Orderu Imperium Brytyjskiego (MBE) podczas obchodów urodzin w 2020 roku za zasługi dla muzyki klasycznej.
 

  • Zapisy na kurs

    Uwaga: Aby wziąć udział w  masterclass (zarówno czynny jak i bierny) należy zarejestrować się w USOS, oraz wypełnić dokumenty rekrutacyjne w Dziale Nauczania. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, wyboru uczestników czynnych dokonają władze wydziału 

  • Koordynator projektu "Reach the Stars"

    Dział Promocji i Karier - Kariera

    (22) 2789 268 (22) 2789 277
    biuro.karier@chopin.edu.pl