Pracownicy
mgr
Karol Radziwonowicz
fortepian
Karol Radziwonowicz jest wybitnym pianistą, wykształconym w Polsce i USA. Naukę gry rozpoczął w Warszawie u ojca, Henryka Radziwonowicza, a kontynuował u Aleksandry Sosnowskiej i prof. Barbary Muszyńskiej. Po ukończeniu Akademii Muzycznej im F. Chopina w Warszawie, studia podyplomowe ukończył u prof. Reginy Smendzianki, a jako stypendysta Fundacji Fulbrighta, doskonalił swe umiejętności pod kierunkiem wybitnego pianisty-pedagoga Georgy Seboka w Indiana University School of Music w Bloomington, USA.
Od wielu lat prowadzi bogatą działalność artystyczną, koncertując z wieloma znanymi orkiestrami symfonicznymi, współpracując wybitnymi dyrygentami. Bierze stale udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych - Paryż, Moskwa, Warszawa, Duszniki Zdrój, Quebek, Praga, San Francisco, Berlin, Salzburg, Tokio, Sapporo, Buenos Aires, New Dehli, Sydney, Mediolan, Szanghaj, Pescara, Tel Awiw, Pekin, Baden Baden, Lima, Sajgon.
Jego podróże artystyczne prowadzą przez wszystkie kontynenty, a jako solista występował w tak prestiżowych salach koncertowych jak: Carnegie Hall, w Nowym Jorku, Festspielehaus w Salzburgu, Berlińska Filharmonia, Concertgebouw w Amsterdamie, Kitara Concert Hall w Sapporo, Ikebukuro Art Center w Tokio, Pałac Ermitaż w St. Petersburgu, Forbidden City Concert Hall w Pekinie i wiele innych.
Karol Radziwonowicz jest jedynym na świecie pianistą, którego nagrania utworów Fryderyka Chopina znalazły się na stacji orbitalnej w kosmosie, odtwarzane podczas misji kosmicznej „Endeavour” w 200 rocznicę urodzin naszego genialnego kompozytora. Film z nagraniami pianisty, dokumentujący to wydarzenie otrzymał nagrodę Grand Prix oraz statuetkę „Złotego Anioła” na Międzynarodowym Festiwalu filmów dokumentalnych w Monaco 2012.
Jako jedyny pianista na świecie dokonał nagrania wszystkich dzieł fortepianowych Ignacego Jana Paderewskiego. Jego nagranie utworów Fryderyka Chopina na fortepian z orkiestrą w wersji kameralnej zostało „Bestsellerem” w Kanadzie w roku 1999. Na płytach kompaktowych utrwalił dzieła fortepianowe Juliusza Zarębskiego i Karola Mikulego. Z okazji Roku Chopinowskiego, na specjalnym fortepianie marki Bösendorfer - model „Chopin” nagrał płytę z arcydziełami chopinowskiej miniatury.
Pianista zajmuje się również działalnością pedagogiczną - zapraszany przez różne uczelnie do prowadzenia klas mistrzowskich zarówno w kraju jak i za granicą. Jest jurorem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. Jest wykładowcą klasy fortepianu w ZPSM nr 1 oraz UMCF w Warszawie. W dowód uznania jego działalności pedagogicznej pianista został wybrany prezesem polskiego oddziału stowarzyszenia EPTA (European Piano Teachers Association).
Karol Radziwonowicz jest prezesem Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Polskiej im. I. J. Paderewskiego oraz wiceprezesem Towarzystwa im Fryderyka Chopina w Warszawie. Odznaczony wieloma nagrodami i medalami, miedzy innymi Medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis, medalem Ministerstwa Spaw Zagranicznych Bene Merito oraz Brązowym Krzyżem Zasługi.
GŁÓWNE OSIĄGNIĘCIA:
Koncerty na całym świecie w najważniejszych salach koncertowych; współpraca z wieloma znanymi orkiestrami symfonicznymi i wybitnymi dyrygentami. Bogata dyskografia dla wielu wytworni płytowych: Selene Records, PIM Records, EMI, Warner Records, Tandem Classic, Polskie nagrania-Muza, Koch Records. Szeroka popularyzacja muzyki polskiej w kraju i za granicą. Działalność dziennikarska w Polskim Radio i Telewizji.
Fundator i organizator Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Słowenii „Chopin Golden Ring Piano Competition, który prowadził od samego początku, aż do dziesiątej jubileuszowej edycji konkursu. Organizator Metodycznych Warsztatów Pianistycznych „Od rzemiosła do mistrzostwa” w Łańcucie. www.pianistycznewarsztaty.pl/
Wykładowca klasy fortepianu w ZPSM nr 1 oraz UMCF w Warszawie.