Pracownicy

prof. dr hab.

Elżbieta Tarnawska

fortepian

Jest finalistką IX Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 1975 r. oraz laureatką Międzynarodowego Konkursu im. M. Long-J. Thibaud w Paryżu w 1977 r.
Studiowała w Konserwatorium Petersburskim (klasa prof. L. Umanskiej) i Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie u prof. Reginy Smendzianki.
Studia podyplomowe pod kierunkiem:
    Prof. Wiktora Mierżanowa i prof. Iriny Rumiancewej z Konserwatorium Moskiewskiego
    Prof. Monique Haas w Paryżu (stypendium rządu francuskiego)
    Prof. Eugena Lista w Nowym Jorku (stypendium Fulbrighta)
Studia doktoranckie na University of Maryland (USA) w klasie prof. dr Nelity True.
Występowała z recitalami oraz z towarzyszeniem orkiestr we wszystkich filharmoniach w Polsce, a także w Belgii, Niemczech, Szwajcarii, Norwegii, Portugalii, Hiszpanii, Czechach, Słowacji, Rosji, Rumunii, na Litwie, Węgrzech, Kubie i w Stanach Zjednoczonych.
Do ważniejszych występów w Stanach Zjednoczonych można zaliczyć koncerty w następujących miejscach:
    American University (Waszyngton)
    Peabody Conservatory of Music (Baltimore)
    University of Maryland (stan Maryland)
    Iowa State University (stan Iowa)
    Georgia State University (stan Georgia)
    Catholic University (Waszyngton)
    Utica University (stan Nowy Jork)
    Wiliam Paterson College (stan New Jersey)
    Seton Hall University (stan New Jersey)
    Hamilton College (stan Nowy Jork)
    Jersey City State College (stan New Jersey)
    The Lyceum – Alexandia Recital Series (stan Virginia)
    Dumbarton Concert Series (Waszyngton)
    Strathmore Hall Arts Center (Waszyngton)
    Ambasada Polska (Waszyngton)
    Polski Konsulat (Nowy Jork)
    Fundacja Kościuszkowska (Nowy Jork)
    Polski Instytut Sztuki i Nauki (Nowy Jork)
Po powrocie do Polski (w 1992 r.) kontynuowała działalność koncertową, łącząc ją z działalnością pedagogiczną. Często występowała w szkołach muzycznych, z recitalami, wykładami i lekcjami otwartymi.
Brała udział w wielu festiwalach, m.in. w Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku oraz w Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach, w Festiwalu Lisztowskim w Catholic University w Waszyngtonie, w Karlowych Warach i Mariańskich Łaźniach, w Festiwalu Laureatów Międzynarodowych Konkursów Muzycznych w Warszawie, w Festiwalu Laureatów Międzynarodowych Konkursów Muzycznych w Katowicach, w Festiwalu Mozartowskim w Akademii Muzycznej w Warszawie, w Międzynarodowym Festiwalu ,,Chopin w Barwach Jesieni” w Antoninie.
Grała pod batutą takich dyrygentów jak: Jerzy Katlewicz, Jerzy Maksymiuk, Antoni Wit, Bogusław Madey, Tadeusz Strugała, Andrzej Markowski, Tomasz Bugaj, Marek Pijarowski, Józef Wiłkomirski, Tadeusz Wojciechowski, Zygmunt Rychert, Jerzy Salwarowski, Jerzy Swoboda, Stefan Marczyk, Witold Krzemieński, Zdzisław Szostak, Adam Natanek, Szymon Kawalla, Ryszard Dudek, Stefan Strahl, Karol Anbild, Zbigniew Goncerzewicz.
Dokonała archiwalnych nagrań radiowych, telewizyjnych oraz płytowych.
Była autorką i prezenterką programów muzycznych w Telewizji Polskiej w latach 1976-1977.
Uczestniczyła jako juror w wielu konkursach pianistycznych w Polsce, Hiszpanii, na Ukrainie oraz w kilku edycjach Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Nowym Jorku.
Od roku 1993 pracuje w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina). Obecnie jest zatrudniona na stanowisku profesora zwyczajnego w Katedrze Fortepianu. W kadencji 2005-2008 pełniła funkcję prorektora do spraw studenckich i kontaktów zagranicznych.
Elżbieta Tarnawska jest także profesorem w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz wiceprezesem Rady ds. Szkolnictwa Artystycznego przy Ministrze Kultury.