Aleksander Jan Szopa laureatem II nagrody na 9. Europejskim Konkursie Kompozytorskim, Wiedeń, 24.07.2024 r.
8 sierpnia 2024 r.
Więcej >
19 listopada 2024 r.
Więcej >
19 listopada 2024 r.
Więcej >
19 listopada 2024 r.
Więcej >
19 listopada 2024 r.
Więcej >
19 listopada 2024 r.
Więcej >
15 XII 2020 r.
na XX Międzynarodowym Konkursie im. Juliusza Zarębskiego
Z radością informujemy, że kwintet fortepianowy w składzie: Szymon Drabiński, Aleksandra Kornowicz, Kosma Gawor, Zuzanna Mańka oraz Maria Kosacka z klasy kameralistyki dr. Grzegorza Skrobińskiego zdobył II nagrodę oraz Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu Juliusza Zarębskiego na XX Międzynarodowym Konkursie im. Juliusza Zarębskiego.
Serdecznie gratulujemy!!!
Kosma Gawor - urodzony w 1999 r. w Warszawie. Uczył się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Marka Wrońskiego. Uczestniczył w międzynarodowych kursach muzycznych, projektach szkolnych, jako solista w koncercie z okazji 135-lecia Szkoly im. Fryderyka Chopina w Studio Koncertowym Polskiego Radia.
Od 2019 r. uczy się na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie prof. Andrzeja Gębskiego.
Aleksandra Kornowicz - Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej 1 stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie w klasie profesor Wiesławy Wytrykowskiej, a następnie kontynuowała w Państwowej Szkole Muzycznej im. Józefa Elsnera w Warszawie w klasie profesor Ewy Kowar oraz w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie profesora Jana Staniendy. Miała okazję występować na kursach i festiwalach między innymi w Amiens, Paryżu, Bled, Barcelonie, Kolonii, Sofii, Porto, Krakowie, Lublinie i Warszawie. Miała przyjemność pracować pod okiem pedagogów i wirtuozów takich jak Robert Szreder z Conservatorium Maastricht, Edward Zienkowski z Universität für Musik und darstellende Kunst Wien, Sebastian Hamann z Hochschule für Musik Freiburg, Mariusz Patyra, Janusz Wawrowski, Szymon Krzeszowiec, Elisabeth Glab. Koncertowała w salach takich jak Filharmonia Narodowa w Warszawie, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego czy Shangyin Opera House w Szanghaju wraz z Shanghai Symphony Orchestra. Jest laureatką konkursów krajowych oraz międzynarodowych, stypendystką Rektora UMFC, a od roku 2020 członkiem projektu Niemieckiej Rady Muzycznej, European Workshop for Contemporary Music prowadzonego przez Rüdigera Bohna. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesora Jana Staniendy oraz mgr Roksany Kwaśnikowskiej.
Zuzanna Mańka - altowiolistka, urodzona w 2000 roku w Katowicach. Doświadczenie muzyczne zdobywała podczas warsztatów muzycznych, na kursach, konkursach oraz w projektach kameralistycznych. Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. St. Moniuszki w klasie skrzypiec mgr Ewy Iwan oraz POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach (2013-2019) w klasie mgr Łukasza Syrnickiego - dyplom z wyróżnieniem. Uczestniczyła w nagraniu płyty Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej pod kierownictwem prof. Felicji Bieganek. Laureatka II miejsca w VII Wrocławskim Konkursie Młodych Altowiolistów (2015) oraz III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Altówkowym im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu (2015). Uczestniczka wielu kursów mistrzowskich, podczas których miała okazję pracować m.in. z prof. dr hab. Piotrem Reichertem, dr hab. Katarzyną Budnik, prof. dr hab. Januszem Pisarskim, Kristiną Nouzovská Fialová, adt. dr hab. Elżbietą Mrożek-Loska, adt. dr Błażejem Maliszewskim, mgr Piotrem Szumiełem. Brała udział w wielu projektach krajowych i zagranicznych m.in. XII Emirates International Peace Music Festival For Young Virtuosos w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, 8th Edition of the International Lutosławski Youth Orchestra 2020 ONLINE - Filharmonia Szczecin. Obecnie jest studentką drugiego roku studiów licencjackich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dr hab. Katarzyny Budnik oraz prof. dr hab. Ryszarda Duzia, a także mgr Mateusza Dońca.
Maria Magdalena Kosacka - urodzona 25 grudnia 2000 w Warszawie. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 6 lat, w klasie wiolonczeli w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w Warszawie. Naukę kontynuowała w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem kończąc szkołę II stopnia. W trakcie swojej edukacji doskonaliła umiejętności na licznych krajowych i międzynarodowych kursach muzycznych w klasach profesorów takich jak: Tomasz Strahl, Dominik Połoński, Adam Krzeszowiec, Marcin Zdunik, Kazimierz Michalik, Piotr Janosik, Piotr Hausenplas, Alexander Gebert i Julius Berger. Wielokrotnie brała udział w konkursach wiolonczelowych zdobywając nagrody i wyróżnienia, zostając laureatką m. in. XXV Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Zdzisławy Wojciechowskiej w Bydgoszczy. Jako lider sekcji wiolonczel w orkiestrze ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego, brała udział w licznych projektach muzycznych, występując m. in na festiwalu Szalone Dni Muzyki. Oprócz tego grała w wielu zespołach kameralnych pod kierunkiem wybitnych profesorów, m. in prof. dr hab. Katarzyna Jankowska- Borzykowska, dr Grzegorz Skrobiński. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. dr hab. Tomasza Strahla i dr Rafała Kwiatkowskiego.
Szymon Drabiński - urodzony 18 czerwca 2001, jest absolwentem PSM I st. w Zduńskiej Woli w klasie fortepianu Marcina Szczerby oraz ZPSM nr 1 w Warszawie w klasie prof. Karola Radziwonowicza, pod kierunkiem którego kontynuuje obecnie naukę na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, Fundacji Osińskich-Orłowskich oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W 2019 roku zakwalifikował się do programu „Młode Talenty” realizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Laureat wielu nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych solo i w duecie, m.in. III Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym EPTA International Competition for Young Pianists
w Chorwacji (2015), I Nagroda oraz Nagroda Specjalna w Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym w Żaganiu (2016), II Nagroda oraz Nagroda Instytutu Fryderyka Chopina w XXV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Szafarni (2017), I Nagroda w XV Festiwalu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II st. "Sierpecka Jesień Kameralna 2018”. Był uczestnikiem ogólnopolskich i międzynarodowych warsztatów pianistycznych, podczas których pracował pod kierunkiem takich profesorów, jak: Andrzej Jasiński, Wojciech Świtała, Andrzej Tatarski, Olga Rusina, Edward Wolanin, Krzysztof Jabłoński, Olga Łazarska, Alicja Fiderkiewicz, Roman Salyutov oraz Karol Radziwonowicz. Występował w Pałacu Łazienek Królewskich, w Filharmonii Wrocławskiej, Filharmonii Opolskiej, siedzibie NOSPR w Katowicach i Sali Balowej Łańcuckiego Pałacu, grał recitale fortepianowe dla Artystów Weteranów Scen Polskich, wzmacniając artystyczną więź międzypokoleniową. We wrześniu 2018 roku wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Young Prague”.
8 sierpnia 2024 r.
Więcej >
2 sierpnia 2024 r.
Więcej >
3 kwietnia 2023 r.
Więcej >