Zebrano rekordową kwotę 27 604,95 zł
20 stycznia 2025 r.
Więcej >
16 stycznia 2025 r.
Więcej >
16 stycznia 2025 r.
Więcej >
16 stycznia 2025 r.
Więcej >
14 stycznia 2025 r.
Więcej >
13 stycznia 2025 r.
Więcej >
17 I 2024 r.
Gratulujemy naszym absolwentom!
Z dumą informujemy, że naszi absolwenci zostai laureatami nagrody "Paszporty polityki".
W kategorii "Muzyka popularna" zwyciężyła Hania Rani.
Nagroda za prowadzenie szerokiej publiczności w rejony, które nie kojarzyły się dotąd z masowością. Za imponujący rozwój własnej estetyki, a wreszcie autorskie łączenie gatunków i muzyki z tekstem.
Hania Rani (ur. 1990 r.) – pianistka i kompozytorka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Grała w duecie Tęskno, stale współpracuje też z Dobrawą Czocher, z którą wspólnie nagrywały dla prestiżowej Deutsche Grammophon. Solową karierę, rozpoczętą od albumu „Esja” (2019 r.), od razu wydanego i docenionego za granicą, też prowadzi w pewnym rozdarciu między inspiracjami muzyką poważną a rozrywkową. Do Paszportu POLITYKI była już nominowana w 2019 r., ale od tamtej pory na dwóch kolejnych płytach z solowym repertuarem bardzo zmieniła swój styl – z kameralnych utworów pianistycznych przeszła do form bardziej rozbudowanych, włączających brzmienia elektroniczne, piosenkowych (sama wykonuje partie wokalne). To wszystko słychać na albumie „Ghosts”, który wydaje się ukoronowaniem tych zmian, będących – zdaniem samej artystki – jedyną stałą w życiu.
fot. Leszek Zych/Polityka
W kategorii "Muzyka poważna" zwyciężyli Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki
Nagroda za wszechstronność i umiejętność poruszania się po różnych światach muzycznych. Za wirtuozerię, nieokiełznaną fantazję i pomysłowość w doborze oraz tworzeniu nowego repertuaru na nietypowy skład, jakim są skrzypce i akordeon.
Karolina Mikołajczyk z klasy skrzypiec prof. dr. hab. Andrzeja Gębskiego, pracowała także z dr. hab. Agatą Szymczewską, dr. hab. Marią Machowską oraz dr. hab. Januszem Wawrowskim.
Iwo Jedynecki z klasy akordeonu prof. Jerzego Łukasiewicza oraz dr. hab. Rafała Grząki, studiował wcześniej u prof. Jerzego Jurka.
Serdecznie gratulujemy!
fot. Leszek Zych/Polityka
20 stycznia 2025 r.
Więcej >
20 stycznia 2025 r.
Więcej >
16 stycznia 2025 r.
Więcej >