8 maja 2022 r.
-
godz. 12:00
Salony Muzyczne w Łazienkach Królewskich
Salony Muzyczne to cykl koncertów realizowanych we współpracy z Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie. W malowniczej scenerii Sali Balowej klasycystycznego Pałacu na Wyspie występują najlepsi studenci naszej Uczelni.
Wiktoria Runtz (1998) - pianistka i kameralistka, obecnie studentka II roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu profesor Joanny Ławrynowicz-Just. W ciągu ostatnich lat otrzymała szereg nagród na międzynarodowych konkursach m.in. I miejsce na 12th World Open Online Music Competition w Serbii, I miejsce na VII Odin International Music Online Competition w Estonii, II miejsce na Muse 2021 International Music Competition w Grecji, II miejsce na Tiziano Rossetti International Online Music Comepetition w Szwajcarii oraz Grand Prize International Youth Music Compeitition w Atlancie, USA.
W roku 2017 ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Karola Lipińskiego w Lublinie. W latach szkolnych zdobyła m. in. III Nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych w Toruniu, Zamościu i w Warszawie. Występowała z Orkiestrą Symfoniczną Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie, a także w Filharmonii Lubelskiej, Sali Koncertowej Florianka w Krakowie oraz w Warszawie m.in w Sali Koncertowej UMFC, w sali Chopin Salon oraz Nowy Świat Muzyki. Wyjątkowym wydarzeniem był koncert kameralny organizowany przez Parę Prezydencką w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, odbywający się w ramach cyklu koncertów „Mistrz i Uczeń”. Swoją grę fortepianową doskonaliła podczas wielu lekcji mistrzowskich, pod okiem takich pedagogów jak: Kalman Drafi (Węgry), Eitan Globerson (Izrael), Karol Radziwonowicz, Andrzej Tatarski, Joanna Marcinkowska i Zbigniew Raubo.
Wiktoria Runtz jest kilkukrotną stypendystką Prezydenta Miasta Lublin, a także Stypendium Rektora macierzystej Uczelni w roku 2019/2020. Jej pasją jest pogłębianie wiedzy na temat sztuki dydaktycznej i pedagogicznej ze specjalnym uwzględnieniem wczesnego nauczania dzieci, czemu poświęciła obydwie prace dyplomowe.
W programie:
- Franz Liszt - Funerailles z cyklu Harmonies poetiques et religieuses
- Franz Schubert - Six moments musicaux op. 94
I. Moderato (C-dur)
II. Andantino (A-dur)
III. Allegro moderato (f-moll)
IV. Moderato (cis-moll)
V. Allegro vivace (f-moll)
VI. Allegretto (A-dur) - Grażyna Bacewicz - Piano Sonata no. 2
Bilety do nabycia w muzealnych kasach w Podchorążówce i w Starej Oranżerii, a także na e-wejściówki https://ewejsciowki.pl
Uwaga! Prosimy o zapoznanie się zasadami sanitarnymi obowiązującymi podczas koncertów: https://www.lazienki-krolewskie.pl
Zobacz również
-
27 V 2023 r.
-
godz. 10:00
Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina
Pierwszy od 213 lat Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej, Państwowego Konserwatorium Warszawskiego, Warszawskiego Instytutu Muzycznego, Instytutu Muzyki i Deklamacji, Szkoły Dramatycznej w Warszawie, Szkoły Głównej Muzyki w Warszawie.Szczegóły już wkrótce... :-)
-
-
22 X 2022 - 23 X 2022
-
godz. 16:15
V Ogólnopolska Konferencja Naukowa. Ko-respondencja. Na styku sztuk
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Filia w Białymstoku, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki zaprasza 22-23 października 2022 roku do udziału w V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej KO-RESPONDENCJA. Na styku sztuk. Miejsce obrad: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Filia w Białymstoku, ul. Kawaleryjska 5, 15-324 Białystok. W razie obostrzeń epidemicznych, konferencja odbędzie się w trybie zdalnym. Organizatorzy: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Filia w Białymstoku Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji muzycznej i Wokalistyki Komitet naukowy i organizacyjny: dr hab. Joanna Cieślik-Klauza dr hab. Tomasz Baranowski mgr Ewa Wojno Założenia i cele konferencji: Kontynuacja cyklu spotkań interdyscyplinarnych ma na celu poszerzenie spektrum zagadnień. Naukowe spotkania i realizowane podczas konferencji projekty artystyczne stały się impulsem do rozwoju i wymiany myśli naukowej. Celem konferencji jest zastanowienie się nad szeroko pojętymi kontekstami sztuki, jej wielowymiarowością i wzajemnym przenikaniem się różnych dyscyplin. Próbując rozwinąć te zagadnienia chcielibyśmy, aby konferencja miała charakter interdyscyplinarny i stała się miejscem artystyczno-naukowego dialogu. Czym jest sztuka we współczesnym świecie? Czym była w procesie historycznym? Jakie zachodzą związki pomiędzy różnymi dziedzinami artystycznymi? Czym są dawne i współczesne konteksty sztuki? Jaki wpływ wywierają one na przekaz artystyczny? Czy możliwy jest wpływ sztuki na rzeczywistość? Relacje między rzeczywistością a artystyczną kreacją. Film, jako integralne dzieło sztuki? Jak zmienia się w procesie historycznym etos sztuki? Sztuka i filozofia. Psychologia w sztuce. Sztuka i nauki ścisłe. Interdyscyplinarność w sztukach nowoczesnych. Dzieło sztuki i jego funkcja w świecie rzeczywistym. Jakie są granice użyteczności sztuki? Proponujemy refleksję skupioną wokół następujących obszarów tematycznych: szeroko pojęte konteksty sztuki i ich wzajemne przenikanie się, prezentacja sylwetek artystycznych, wypowiadających się na styku różnych sztuk, prezentacja oraz analiza interdyscyplinarnych dzieł sztuki, sztuka i jej relacje z nauką. socjologiczne, psychologiczne i filozoficzne aspekty sztuki, film i inne sztuki wizualne, pogranicza poezji, prozy, interakcje artystyczne. Zgłoszenia w formie wypełnionego formularza oraz abstrakt wystąpienia prosimy nadsyłać do dnia 31 sierpnia 2022 roku na adres elektroniczny joanna.cieslik-klauza@chopin.edu.pl Opłatę konferencyjną 150 zł należy wpłacić po otrzymaniu informacji zwrotnej do 10 września 2021 na numer konta: 70 2490 0005 0000 4600 5158 8131 Opłata obejmuje: udział w konferencji i materiały konferencyjne. Gorąco zachęcamy do udziału i czekamy na Państwa zgłoszenia kierownik merytoryczny konferencji dr hab. Joanna Cieślik-Klauza tel. + 48 604 32 38 36 joanna.cieslik-klauza@chopin.edu.pl
-
-
4 X 2022 r.
-
godz. 13:00
Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023
Z radością informujemy, że Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023 odbędzie się 4 października 2022 r. o godz. 13.00 w sali koncertowej UMFC, ul. Okólnik 2, Warszawa.
-