22 listopada 2022 r.

  • godz. 19:00

Koncert Kameralny

Koncert w ramach cyklu „Scena Mistrzów”

Wojciech Rolek  tuba
Bartosz Bury puzon
Adam Kondratowicz fortepian

Sala Koncertowa UMFC Filia w Białymstoku, ul. Kawaleryjska 5
Wstęp wolny

Występują:
Bartosz Bury – puzon altowy, tenorowy, basowy
Wojciech Rolek – cimbasso, tuba
Adam Kondratowicz - fortepian

Program koncertu:
Jan Koetsier - Allegro Maestoso op. 58 na puzon basowy i fortepian
Franz Strauss – Nokturn op. 7

Eric Cook – Bolivar
Kevin McKee – A Winter’s Night
Max Bruch - Canzone op.55
Jan Koetsier – Sonatina op. 57 na tubę i fortepian
1. Allegro
2. Tempo di minuetto
3. Allegro moderato

 

Bartosz Bury
Urodził się 20 lipca 1987 roku w Bielsku - Białej. Naukę gry na puzonie rozpoczął w wieku 10 lat pod kierunkiem prof. Zdzisława Stolarczyka w POSM I i II st. im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej.
Po ukończeniu szkoły studiował na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie puzonu tego samego pedagoga, którą ukończył z wyróżnieniem w 2012 roku. Studia muzyczne kontynuował w latach 2014 - 2016 w Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii, w klasie puzonu prof. Iana Bousfielda.
Swoje umiejętności doskonalił na kursach i lekcjach takich muzyków, jak: Christian Lindberg, Jörgen van Rijen, Jonas Bylund, James Markey, Joseph Alessi, Remko de Jäger, Pierre Volders i Dale Clevenger.
Jest laureatem ponad trzydziestu nagród i wyróżnień uzyskanych na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych, m.in.: Grand Prix I Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych Blaszanych im. L. Lutaka w Krakowie (2005), II nagrody w duecie Brassimo z Krzysztofem Muchą (Tuba) na XIII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie (2009), II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w Brnie (2009), III nagrody na V Ogólnopolskim Festiwalu Puzonowym w Warszawie (2009), I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Szczecinie (2009), II nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej (2011). Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2004 i 2005, Fundacji Yamaha w 2009 roku oraz stypendystą Karitative Stiftung Dr. Gerber-ten Bosch w Zurychu w 2015 roku.
Współpracował z czołowymi orkiestrami takimi jak m.in.: Sinfonietta Cracovia, Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Warszawie, NOSPR w Katowicach, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Filharmonia Krakowska, Capella Cracoviensis, Kammerphilharmonie Graubünden (Szwajcaria). Od 2011 roku jest zatrudniony na stanowisku pierwszego puzonisty w Operze i Filharmonii Podlaskiej Europejskiego Centrum Sztuki im. S. Moniuszki w Białymstoku.

 

Wojciech Rolek
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie tuby Jakuba Urbańczyka. W ramach programu Sokrates – Erasmus odbył semestr w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst, Frankfurt am Main w klasie Siegfrieda Junga. Został laureatem programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP „Młoda Polska”. Od 2007 roku jest tubistą Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Jest nauczycielem w klasie tuby i sakshornu w Zespole Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Białymstoku. W latach 2011 – 2019 był nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Od 2013 roku współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina, Wydziale Instrumentalno - Pedagogicznym w Białymstoku, ucząc w klasie tuby oraz prowadząc zespoły kameralne. Współpracował z takimi orkiestrami jak Sinfonia Varsovia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Filharmonia Krakowska oraz Opera Krakowska.

Adam Kondratowicz
Absolwent Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie Filii w Białymstoku w klasie fortepianu prof. Witalisa Raczkiewicza. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich i seminariach prowadzonych przez wybitnych pianistów takich jak: prof. A. Jasiński, prof. W. Mierżanow, prof. J. Marchwiński, K. Kenner.
Od roku 1998 pracuje jako pianista – akompaniator na białostockim Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym UMFC akompaniując w klasach: skrzypiec, altówki, wiolonczeli, trąbki, oboju, waltorni, tuby. Prowadził również zajęcia z fortepianu dla instrumentalistów i wokalistów.
W 2004 r podjął pracę w charakterze pianisty – korepetytora na kierunku Wokalistyka akompaniując w klasach śpiewu solowego różnych pedagogów ( prof. Cezarego Szyfmana, prof. Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej, prof. Anny Jeremus – Lewandowskiej, ad. dr Aleksandra Teligi, ad. dr hab. Marty Wróblewskiej). Uczestniczył w wielu seminariach i kursach prowadzonych przez wybitnych śpiewaków: prof. J. Artysza, prof. U. Kryger, prof. L.A. Mroza, J. Fraksteina, J. Laszczkowskiego, ad dr hab. J. Janucik, prof. R. Karczykowskiego, prof. W. Zalewskiego, prof. J. Rappe.
Z kierunkiem Edukacja Artystyczna związany od 1998 r akompaniując początkowo na zajęciach z emisji głosu, a później w klasach dyrygentury : prof. B. Sawickiej, st. wykł. Z. Szablewskiego, st. wykł. A. Bachledy, prof. E. Kulikowskiego i obecnie prof. W. Miłkowskiej i ad dr hab. A. Moniuszko.
Od kilku lat współpracuje z Białostockim Towarzystwem Śpiewaczym im. S. Moniuszki biorąc udział w licznych koncertach oraz konkursach organizowanych w ramach Moniuszkowskich Festiwali Podlasia.
Od 2012r jest pedagogiem w Zespole Szkół Muzycznych w B-stoku. Prowadzi tam zajęcia z fortepianu obowiązkowego oraz akompaniamentu dla instrumentalistów.

 

Zobacz również