14 marca 2023 r.

• godz. 18:00

Koncert Kameralny

14.03.2023 (wtorek) | godzina 18.00

Koncert z cyklu „Scena Mistrzów”

Koncert Kameralny w Ratuszu
Ratusz – Muzeum Podlaskie w Białymstoku,
ul. Rynek Kościuszki.

Wstęp 5 zł.
60 biletów do nabycia od jutra (9 marca) w Ratuszu, Rynek Kościuszki 10.
KASA muzeum czynna jest od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-16:30.

Wykonawcy:
Krystyna Gołaszewska flet
Robert Marat fortepian

W programie:
1. C.P.E.Bach - Sonata  a-minor Wq128 - na flet i fortepian
2.  J.S.Bach-F.Bussoni- 2 Preludia chorałowe - na fortepian

3.  W.A.Mozart- Sonata- D -major K.285 na flet i fortepian
4. F.Chopin -Etiudy z op. 10 nr 4,9,12
5. F. Poulenc – Sonata na flet i fortepian
6. A.F.Doppler -  Fantasia Pastorale op.26 na flet i fortepian

Współorganizator koncertu

pasek sponsorski poziomy_2023

Krystyna Gołaszewska

Krystyna Gołaszewska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie Filii w Białymstoku, którą ukończyła z wyróżnieniem. W latach 2004–2005 prowadziła klasę fletu w Keimyung University F. Chopin Academy of Music w Daegu w Korei Południowej, w latach: 2006–2012 pełniła obowiązki Kierownika Zakładu Instrumentów Dętych, Akordeonu, Perkusji i Gitary, 2012-13r. Kierownika Zakładu Kameralistyki, 2016-2020r. Prodziekan Wydziału, prowadzi klasę fletu w UMFC w Warszawie Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki w Białymstoku  oraz w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku. Była członkiem kwintetu dętego Senza Battuta (1990–2007), z którym nagrała płytę z muzyką m.in. Bizeta, Bozzy, Gershwina, Poulenca. Dokonała również nagrania CD z muzyką fletową kompozytorów polskich (Szeligowski, Tansman, Kilar, Szałowski) oraz nagrań dla rozgłośni Polskiego Radia i Telewizji Białystok (Trojan, Poulenc, Hue, Debussy). Występowała jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą (Niemcy, Szwajcaria, Rosja, Węgry, Czechy, Słowacja, Korea Południowa). Juror ogólnopolskich  i  makroregionalnych konkursów muzycznych. Regularnie prowadzi konsultacje klasy fletu w szkołach  muzycznych. Prowadziła zajęcia w ramach kursów muzycznych w Dusznikach-Zdroju , w Nowym Sączu oraz Letnich Kursów Interpretacji dla Toho Gauken College of Drama and Music w Tokio (2006, 2010) i dla studentów Uniwersytetu Soai w Osace (2010, 2013).

Robert Marat

Pianista i pedagog, profesor w Akademii Muzycznej im. Grażyny Bacewicz, gdzie prowadzi klasę fortepianu. Wychowanek szkół muzycznych w Białymstoku, które ukończył pod kierunkiem Heleny Frankiewicz (uczennicy Aleksandra Michałowskiego). Dyplom pianistyczny uzyskał w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego (1988). Studiował również kameralistykę pod kierunkiem prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej, a także grę na organach i klawesynie. Jest laureatem konkursów pianistycznych (m.in. Karola Szymanowskiego w Łodzi) oraz wielu nagród w zakresie muzyki kameralnej. Prowadził klasę fortepianu na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Akademii im. Fryderyka Chopina w Białymstoku (2002-2007). Jako kameralista współpracował z Mozarteum w Salzburgu. Prowadzi aktywną działalność jako pianista występując z orkiestrami symfonicznymi i recitalami solowymi w kraju i za granicą. Jako kameralista w recitalach pieśni towarzyszył wybitnym śpiewakom: Henryce Januszewskiej, Iwonie Hossie, Urszuli Kryger, Kałudi Kałudowowi. Występował na prestiżowych festiwalach takich jak „Warszawska Jesień”, „Salzburger Festspiele”. Dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji oraz na płytach CD. Dla wytwórni Selene nagrał po raz pierwszy w historii fonografii utwory Raula Koczalskiego i Aleksandra Michałowskiego, które ukazały się w serii „Wielka tradycja chopinowska”.