13 listopada 2022 r.

  • godz. 12:00

Salony Muzyczne w Łazienkach Królewskich

Salony Muzyczne to cykl koncertów realizowanych we współpracy z Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie. W malowniczej scenerii Sali Balowej klasycystycznego Pałacu na Wyspie występują najlepsi studenci naszej Uczelni.

Program koncertu:

1. E. Bozza „Phorbeia” na flet solo

Wykonawca – Julia Tsaryk
2. B. Smetana „Die Moldava” (kwartet fletowy)
3. J.W. Gabrielski- kwartet e-moll (kwartet fletowy)

Wykonawcy – Stanislawa Cvancigerovà, Katalin Lázár Julia Tsaryk, Barbara Michalik
4. Martin „Ballada” na flet i fortepian

Wykonawcy – Julia Tsaryk, st. wykł. Marianna Waszkiewicz
5. A. Newman „Preludium i Fuga” na flet solo

Wykonawca – Julia Tsaryk
6. J. Tsaryk - „Bystander” na flet, skrzypce i fortepian
7. A. Piazzolla „Cafe 1930” from „History od tango” aranżacja J. Tsaryk

Wykonawcy – Julia Tsaryk, Nadzeya Vashkevich, Małgorzata Makarewicz

 

Zespół fletowy:

Stanislawa Cvancigerovà ukończyła Konserwatorium w Bratysławie w klasie Marty Braunsteiner. Obecnie jest studentką studiów magisterskich (prof. Ivica Gabrišova) na Akademii Sztuki w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji.

Ma doświadczenie w gry w Orkiestrze Symfonicznej Radia Słowackiego. Uczy również gry na flecie w szkole muzycznej I stopnia. Uczestniczyła w kilku kursach mistrzowskich: M.M. Kofler, M. Belič, H. Schmeiser, K. Kramarics, Emily Beynon i inni. Brała czynny udział również w kilku międzynarodowych konkursach, w tym Flautiada, Tampere Flute Fest.

Katalin Lázár urodzona w 2001 roku w Cluj-Napoca w Rumunii. Jest studentką programu Erasmus+ na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w klasie fletu dr hab. Agaty Igras. Studiuje na Wydziale Muzyki i Teatru Zachodniego Uniwersytetu w Timișoarze w klasie prof. Matei Ioachimescu oraz jest absolwentką Kolegium Muzycznego „Sigismund Toduță” w Klużu-Napoce w klasie Vasile Gocana i Ralucy Ilovana.
Ma na swoim koncie kilka I, II oraz nagród specjalnych na różnych konkursach. Wygrała m. in. przesłuchania do Rumuńskiej Orkiestry Młodzieżowej (2022) i Rumuńskiej Orkiestry Symfonietta (2021). Była jedną z reprezentantów swojego kraju na Expo Dubai 2020, występując przez miesiąc w pawilonie rumuńskim w zespole kameralnym. Występowała na wielu imprezach muzycznych w kraju i za granicą, w tym Elbphilharmonie Hamburg na Festiwalu Muzycznym Schleswig-Holstein, Operze Narodowej w Timișoarze, Filharmonii „Banatul”, Timișoara, Węgierskim Instytucie w Bukareszcie, Państwowej Filharmonii Transylwanii, Cluj-Napoca.

Julia Tsaryk ma 23 lata, urodzona w Brześciu na Białorusi. W 2018 r. ukończyła z wyróżnieniem szkołę muzyczna II stopnia i rozpoczęła pracę jako nauczycielka w szkole muzycznej, później przez dwa lata zajmowała stanowisko pierwszego flecisty orkiestry symfonicznej w Teatrze miejskim. Brała czynny udział w różnych warsztatach fletowych prowadzonych przez wybitnych flecistów: O. Ivusheikova, A. Amenduni, D. Gavric, C. Eckert i inni. Między innymi dostała III Nagrodę za utwór orkiestrowy na oglnokrajowym konkursie młodych kompozytorów przeprowadzonym w Akademii Muzycznej w Mińsku w 2019 r.

Obecnie kontynuuję studia licencjackie na Uniwesrytecie Muzycznym im. F. Chopina na dwóch kierunkach: gra na flecie w klasie dr hab. Agaty Igras oraz dyrygentura symfoniczno-operowa w klasie prof. dr hab. M. Wolińskiej.

Barbara Michalik – edukację muzyczną rozpoczęła w Katedralnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. w Poznaniu w klasie fletu Lidii Abucewicz. Po sześciu latach rozpoczęła kolejny etap nauki – w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, w klasie fletu Doroty Karaniewicz-Biedny. Od 2017 roku jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (KFnRD). Fundusz wspierał jej uczestnictwo w różnych kursach muzycznych, m.in. Warsztaty Zespołów Kameralnych w Europejskim Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach, a także.

Swoje umiejętności gry doskonali poprzez warsztaty i kursy muzyczne. Brała udział w różnych wydarzeniach muzycznych, w wielu konkursach fletowych, gdzie zdobyła najwyższe nagrody i wyróżnienia, w tym Złotą Nagrodę na II Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Białymstoku (2017), I miejsce na VII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Belgradzie (2017), III miejsce na XVI Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym w Sochaczewie (2017) i inne.

W tym roku rozpoczęła studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w klasie ad. dr M. Peradzyńskiej-Filip.

 

Skrzypce:

Małgorzata Makarewicz jest pasjonatką muzyki. Uwielbia grać na skrzypcach solo, w zespołach kameralnych i orkiestrach. Bardzo ceni sobie kontakt z ludźmi i możliwość dzielenia się swoją pasją i umiejętnościami z innymi poprzez koncertowanie, wspólne muzykowanie, czy uczenie.

Urodziła się w 1999 roku w Suwałkach i tam też ukończyła szkołę muzyczną I i II stopnia. W lipcu 2021 r. uzyskała dyplom licencjata w klasie prof. Andrzeja Gębskiego i mgr Gwidona Ciężarka i w dalszym ciągu rozwija się pod ich kierunkiem na studiach magisterskich. Jest laureatką wielu konkursów, otrzymała m.in.: wyróżnienie na III Ogólnopolskim Konkursie "Talenty skrzypcowe 2019", 2 miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym "eMuse" (2020), 1 miejsce na Międzynarodowym Internetowym Konkursie Muzycznym "Imka" (2021); jesienią 2020 r. brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Zdzisława Jahnkego. Współpracowała ze wspaniałymi dyrygentami i muzykami, takimi jak: Agnieszka Duczmal, Massimiliano Caldi, Monika Wolińska, Tomasz Radziwonowicz, Andrzej Borzym Jr., Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach, Artur Andrus.

 

Fortepian:

st. wykł. Marianna Waszkiewicz urodziła się we Lwowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Salomei Kruszelnickiej. W 1991 r. otrzymała stypendium Rządu Polskiego na studia w AMFC w Warszawie; jednocześnie studiowała kameralistykę. W latach 1994-1995 była stypendystką Międzynarodowego Kursu Muzycznego w klasie prof. Rudolfa Buchbindera w Zurychu. Od 1996 r. występuje w zespole "Brahms Trio", wielokrotnie nagradzanym na różnych konkursach i festiwalach krokowych i międzynarodowych. W 2002 r. ukończyła studia podyplomowe w klasie kameralistyki prof. Barbary Halskiej. Obecnie jest wykładowcą na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracowała z wybitnymi muzykami z kraju i z zagranicy: Elżbietą Gajewską, Elżbietą Dastych-Szwarc, Urszulą Janik, Agatą Igras, Marią Peradzyńską-Filip, Dorotą Boruch-Żołnacz, Philippe Bernoldem, Andreą Lieberknecht, Sarah Louvion i innymi. Występując w charakterze akompaniatora na festiwalach i konkursach, zdobyła wiele nagród i wyróżnień.

Nadzeya Vashkevich z wyróżnieniem ukończyła szkołę II stopnia w Brześciu (Białoruś), a także klasę fortepianu w klasie dr hab. A. Przemyk-Bryły na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od roku 2018 r. przez dwa lata pracowała jako kameralistka w Filharmonii Brzeskiej. Nagrała kilka płyt w składzie różnorodnych zespołów.

Zdobyła II nagrodę w Konkursie Pianistycznego w Sankt-Petersburgu w Rosji (2017), II nagrodę w Konkursie Chopinowskim w Łucku w Ukrainie (2017), I nagrodę w Konkursie Pianistycznym „VII Valletta International PIANO Competition” w Malcie (2021), I nagrodę w Konkursie „Imka Internet Music Competition” (2021). Ponadto pianistka brała czynny udział w warsztatach pianistycznych prowadzonych przez wybitnych pianistów z całego świata.