Pracownicy

ad. dr

Mischa Kozłowski

kameralistyka, fortepian

Pianista, solista i kameralista, doktor sztuki, adiunkt w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, prezes Fundacji „Partnerstwo w Muzyce”. W lutym tego roku wyróżniony dwiema nominacjami do statuetki „Fryderyk” - najważniejszej nagrody polskiego przemysłu fonograficznego - za album „Chopin Inspirations” nagrany ze skrzypkiem Januszem Wawrowskim i wydanym przez Warner Classics Poland, a także za album „Władysław Żeleński - komplet pieśni” wydany przez Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów, w którym znajduje się m.in. ponad dwadzieścia pieśni zarejestrowanych w duecie z bratem-tenorem Karolem Kozłowskim. 
Początkowo ukształtowany muzycznie przez Katarzynę Popową-Zydroń w trakcie 9 lat nauki w rodzinnej Gdyni. Następnie studiował w Warszawie u Piotra Palecznego, Macieja Paderewskiego, Jerzego Marchwińskiego i Katarzyny Jankowskiej–Borzykowskiej oraz w szwajcarskim Hochschule der Künste Bern u Tomasza Herbuta, Patricka Jüdta i Moniki Urbaniak-Lisik.
Laureat czołowych nagród konkursów pianistycznych i kameralnych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i na Ukrainie. Koncertował w większości krajów Europy, a także w Izraelu, Tunezji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Japonii czy Chinach. Jako solista z orkiestrą zadebiutował w wieku 9 lat. Wystąpił w większości sal filharmonicznych i koncertowych w Polsce, a także w m.in. National Centre for the Performing Arts w Pekinie, Rohm Theatre w Kyoto, Flagey w Brukseli, w siedzibie UNESCO w Paryżu, Narodowej Filharmonii Ukrainy w Kijowie, w Filharmonii Moskiewskiej, w Konzerthaus „Kultur-Casino”, Zentrum Paul Klee i Yehudi Menuhin Forum w Bernie oraz na EXPO 2020 w Dubaju na zaproszenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od lat regularnie nagrywa dla polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych czy telewizyjnych, a także często bierze udział w projektach łączących muzykę z filmem, teatrem, malarstwem i innymi dziedzinami sztuki.
Artysta jest regularnie zapraszany do prowadzenia kursów mistrzowskich, podczas których pracuje z m.in. pianistami, skrzypkami, zespołami kameralnymi czy śpiewakami operowymi, często prowadząc zajęcia w tandemie z tak wybitnymi pedagogami jak Jolanta Janucik, Agata Szymczewska, Mariusz Kwiecień czy Janusz Wawrowski. Współpracuje z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci, wspierając rozwój wybitnie uzdolnionej młodzieży ze szkół muzycznych I i II stopnia.
Za swoje osiągnięcia otrzymał wiele nagród i wyróżnień – do najważniejszych należą te przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa, LYRA Stiftung, Rita Zimmermann Musik-Stiftung, Fondazione Pro Libertas et Humanitas Kasimir Bartkowiak, Dongsan Research Foundation, Instytut Adama Mickiewicza, Bank Société Générale oraz Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci w Warszawie.