8 III 2022 r.

Fulbright - ruszyła rekrutacja

do programu wymiany akademickiej między Polską a USA

Miło nam poinformować, że Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta otworzyła nabór wniosków do programów Junior Research Award 2023-24, Graduate Student Award 2023-24, Senior Award 2023-24 i STEM Impact Award 2022-23. Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych, który w zeszłym roku obchodził 75-lecie istnienia. Wśród absolwentów i absolwentek programu znajduje się m.in. 61 laureatów Nagrody Nobla i 89 laureatów nagrody Pulitzera. W Polsce Program Fulbrighta działa już od ponad 60 lat i liczy ponad 5000 absolwentów i absolwentek, którzy niejednokrotnie podkreślają, że jest to program, który po prostu zmienia życie. Do grona naszych Fulbrighterów i Fulbrighterek należy m.in. nowo powołany ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Mark Brzezinski, który pierwszy raz przyjechał do Warszawy w 1991 r. jako stypendysta Programu Fulbrighta.

Dlaczego warto złożyć wniosek o stypendium Fulbrighta?

Uczestnictwo w Programie Fulbrighta jest niepowtarzalną szansą na zdobycie nowych doświadczeń naukowych i osobistych, w tym nawiązanie kontaktu z amerykańskimi uczelniami w celu przeprowadzenia badań bądź rozpoczęcia studiów magisterskich lub doktoranckich, poznanie interesujących ludzi oraz zanurzenie się w amerykańskiej kulturze i krajobrazie. 

Stypendium Fulbrighta to m.in.:

  • Szansa na nawiązanie współpracy z wybraną uczelnią/ośrodkiem badawczym w USA. Komisja nie narzuca wyboru instytucji. Oprócz STEM Impact Award, stypendia Fulbrighta dotyczą wszystkich dziedzin naukowych poza tymi, które wymagają bezpośredniego kontaktu z pacjentem oraz programów LLM i MBA w przypadku Graduate Student Award.
  • Możliwość udziału w dodatkowych wydarzeniach programu Fulbrighta podczas pobytu w USA, w tym seminariach tematycznych organizowanych dla stypendystów oraz wykładach gościnnych.
  • Poznanie Fulbrighterów i Fulbrighterek z całego świata podczas organizowanych w trakcie grantu wydarzeń naukowych i towarzyskich. 
  • Poszerzenie siatki kontaktów naukowych i osobistych.
  • Udział w społeczności absolwentów i absolwentek, rozpoznawalnego na arenie międzynarodowej programu wymiany edukacyjnej i kulturowej. 
  • Przygoda i niezapomniane wrażenia, które towarzyszą uczestnikom i uczestniczkom programu na długo po zakończeniu stypendium.
  • Podróże. Absolwenci i absolwentki programu podkreślają, że sam pobyt w USA miał dla nich dużą wartość. Dodatkowo, podczas pobytu w USA stypendyści i stypendystki mają możliwość zwiedzać kraj i poznać jego różnorodność.

Wielu naszych absolwentów i absolwentek podkreśla, że pobyt na stypendium Fulbrighta spowodował prawdziwy przełom w karierze zawodowej i pozytywnie wpłynął na dalszy rozwój zawodowy i osobisty.

Więcej informacji na stronie https://fulbright.edu.pl/rekrutacja-2022/