27 lutego 2022 r.

• godz. 12:00

Salony Muzyczne w Łazienkach Królewskich

Salony Muzyczne to cykl koncertów realizowanych we współpracy z Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie. W malowniczej scenerii Sali Balowej klasycystycznego Pałacu na Wyspie występują najlepsi studenci naszej Uczelni.

Monika Jarosz urodziła się w 1999r. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 13 lat w klasie Tomasza Grabusia. Już wtedy została wyróżniona nagrodą  na konkursie "Violinada". Szkołę II stopnia ukończyła z wyróżnieniem w klasie Michała Nyżnyka. Laureatka Ogólnopolskich konkursów w Bydgoszczy, Ełku i przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej. Kształciła się na kursach mistrzowskich u Kazimierza Michalika, Clausa Reichardta, Kiriła Rodina, Juliusa Bergera, Tomasza Strahla i Piotra Hausenplasa. Obecnie jest na studiach magisterskich Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie dr hab. Piotra Hausenplasa. Laureatka III nagrody w Ogólnopolskim konkursie im. J. Zarębskiego oraz I nagrody na International Moscow Music Online-Competition.

Sabina Bury urodziła się 19.03.1993r. w Rzeszowie i tam ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie pod kierunkiem Doroty Makowieckiej. Studia licencjackie ukończyła w klasie prof. Edwarda Wolanina oraz dr. Radosława Sobczaka na Uniwesytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. W roku 2016 w ramach stypendium odbyła roczne studia w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu w klasie prof. Huberta Rutkowskiego. W 2018 roku ukończyła studia magisterskie w klasie  prof. Janusza Olejniczaka i dr. Radosława Sobczaka (dyplom z wyróżnieniem).

Swój debiut z orkiestrą miała w wieku 12 lat pod batutą Wojciecha Mrozka z Lwowską Orkiestrą Kameralną. Występowała również z takimi orkiestrami jak Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej czy Polska Filharmonia Kameralna Sopot.

Jest laureatką licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Do największych sukcesów można zaliczyć VI nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Gdańsku w 2017 roku, Grand Prix oraz nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina na polsko-niemieckim konkursie pianistycznym w Goerlitz w 2012 roku. Pierwszą nagrodę oraz nagrodę specjalną za wykonanie utworu Fryderyka Chopina na V Międzynarodowym Konkursie Polskiej Muzyki Fortepianowej poświęconemu Fryderykowi Chopinowi w Wilnie w 2012 roku oraz wiele innych.

Sabina miała okazję współpracować z wybitnymi pianistami i pedagogami takimi jak Andrzej Jasiński, Katarzyna Popowa-Zydroń, Tatiana Shebanova, Jarosław Drzewiecki, Georg Steinschaden, Józef Stompel, Irina Rumiancewa, Philippe Giusiano, Vincenzo Balzani czy Dmitri Alexeev.

Bilety do nabycia w muzealnych kasach w Podchorążówce i w Starej Oranżerii, a także na e-wejściówki https://ewejsciowki.pl

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z dostępnymi na naszej stronie zasadami sanitarnymi obowiązującymi podczas koncertów: