8 listopada 2022 r.
-
godz. 19:00
Koncert Muzyki Polskiej na cztery ręce
Koncert w ramach cyklu „Scena Mistrzów”
DUO RITORNO – formacja, którą tworzą pianistki Aleksandra Nawe i Marta Sulikowska-Godlewska, absolwentki łódzkiej Akademii Muzycznej z lat1990 i 2009, w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Lasockiego, koncertujące między innymi w Polsce, Austrii, Francji, Włoszech, Finlandii, Czechach, na Litwie, Łotwie, Karaibach… z repertuarem solowym i dziełami kameralnymi skomponowanymi także na fortepian na cztery ręce. Nazwa zespołu oznacza powrót do artystycznej aktywności i współpracy artystek po kilkuletniej przerwie. Duet wykonuje muzykę klasyczną wszystkich epok, od baroku po dzieła komponowane współcześnie.
Aleksandra NAWE studia ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Lasockiego i kameralistyki prof. Rajmunda Ambroziak. Wielką pasją i głównym nurtem jej działalności artystycznej, pedagogicznej i naukowej jest kameralistyka fortepianowa. Realizuje i uczestniczy w autorskich projektach interdyscyplinarnych. W dorobku ma nagrania płytowe liryki wokalnej oraz instrumentalnej muzyki kameralnej a także zapis koncertów dla radia polskiego i łotewskiego, telewizji polskiej i holenderskiej oraz nagrania muzyki filmowej i teatralnej. Koncertuje ze znakomitymi instrumentalistami, wokalistami i aktorami w repertuarze obejmującym wszystkie epoki po kompozycje pisane współcześnie. Dokonała licznych prawykonań utworów jej dedykowanych. Prof. dr hab. Aleksandra Nawe prowadzi warsztaty i seminaria dotyczące gry a vista, jest promotorem doktoratów, recenzentem przewodów doktorskich i habilitacji, autorką monografii, publikacji i artykułów naukowych. W macierzystej uczelni pracuje od 1988 roku, obecnie w Instytucie Muzyki Kameralnej.
Marta SULIKOWSKA-GODLEWSKA studia ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Lasockiego i kameralistyki w klasie dr hab. Aleksandry Nawe. Brała udział w kursach mistrzowskich oraz konkursach instrumentalnych i kameralnych. Przez kilka lat pracowała w macierzystej uczelni. Po powrocie do rodzinnego Białegostoku podjęła współpracę z Akademią Operową przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie oraz z warszawskim Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina, filią w Białymstoku, gdzie nadal pracuje. Jest niezwykle utalentowaną, uznaną pianistką, szczególnie docenianą przez śpiewaków – w kraju i za granicą. Uczestniczy w wielu prestiżowych projektach i spektakularnych produkcjach koncertowych (np. Antiqua Opera Society).
W programie:
Ignacy Jan Paderewski – Album Tatrzańskie op. 12
Stanisław Moniuszko – Kontredanse
Maurycy Moszkowski – Deux Morceaux op. 43
Marta Mołodyńska-Wheeler - Pandemony
Sala Koncertowa UMFC Filia w Białymstoku, ul. Kawaleryjska 5
Wstęp wolny
Galeria
Zobacz również
-
27 V 2025 r.
-
godz. 19:00
Wieczór z Orkiestrą Dętą
Koncert z cyklu „Scena Mistrzów” Orkiestra Dęta UMFC Filii w Białymstoku Sylwester Sobola dyrygent Cezary Witkowski koordynator W programie muzyka rozrywkowaSala Koncertowa UMFC, Filia w Białymstoku, ul. Kawaleryjska 5. Wstęp wolny.
-
-
20 V 2025 r.
-
godz. 19:00
Wiosenny Big Band
Koncert z cyklu „Scena Mistrzów” Big Band UMFC Filii w Białymstoku pod kierownictwem Tomasza Witka trąbka, bandleader Występują studenci i pedagodzy UMFC Filii w Białymstoku Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki oraz zaproszeni goście. W programie m.in. G. Miller, M. Schneider, A. Manken, K. Ołtarzewski, J. de HannSala Koncertowa UMFC, Filia w Białymstoku, ul. Kawaleryjska 5. Wstęp wolny.
-
-
15 V 2025 r.
-
godz. 19:00
Studencka Scena Młodych
Koncert z cyklu „Studencka Scena Młodych”Wykonawcy – studenci i pedagodzy UMFC Filii w BiałymstokuŁucja Mamla - flet 1/I st. z klasy dr hab. Krystyny Gołaszewskiej, prof. UMFC mgr Katarzyna Makarska - fortepianGabriel Gałażewicz - saksofon 3/Ist. z klasy dr hab. Aliny Mleczko dr Karina Komendera - fortepianAleksandra Tkacz - flet 1/I st. z klasy dr hab. Krystyny Gołaszewskiej, prof. UMFC mgr Katarzyna Makarska - fortepianWiktoria Walesiuk - wiolonczela 2/I st. z klasy dra hab. Romana Hoffmanna, prof. UMFC dr Magdalena Wolanin-Witek - fortepian Dariusz Thieu-Borkowski - waltornia 2/II st. z klasy mgra Tomasza Czekały mgr Katarzyna Makarska - fortepian Kamil Pomykała - saksofon 1/II st. z klasy dr hab. Aliny Mleczko dr Karina Komendera - fortepianMichalina Piotrowicz - flet I Magdalena Sikora - flet II Paweł Kalata - fortepian Zespół prowadzony przez dr Annę Misior oraz mgr Małgorzatę DrewnowskąGabriela Makowska - klarnet Adrian Orzeł - klarnet Adrianna Siedlik - fortepian Zespół prowadzony przez dra Wojciecha DunajaWiktoria Podgrudna - skrzypce Aleksandra Grabowska - altówka Wiktoria Babicz - kontrabas Zespół prowadzony dra hab. Stanisława Kuka, prof. UMFC oraz dra hab. Kamila ŁomaskoW programie: I. Clarke - Deep Blue na flet i fortepian R. Muczyński Sonata Ph. Gaubert - Fantaisie na flet i fortepian N. Myaskovsky Sonata a-moll op. 81 R. Strauss - Koncert Es-dur op. 11 na róg i orkiestrę A. Waignein - Deux Mouvements Y. Uebayashi - Au dela du temps I. Kohan - Konzertsuck a la Feidman J. Mysliveček - Trio G-dur op. 1 nr. 1 na skrzypce i wiolonczelę w opracowaniu na altówkę i kontrabasOpieka merytoryczna i dydaktyczna - dr hab. Anna Krzysztofik-Buczyńska Prodziekan Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki w Białymstoku Program realizowany we współpracy UMFC i OiFP-ECSSala Kameralna ZSM, ul. Podleśna 2. Bilety do nabycia w kasie OiFP.
-