Pracownicy

ad. dr

Wojciech Dunaj

Wydział: Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki w Filii UMFC w Białymstoku

Jest absolwentem Wydziału Instrumentalno – Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w  klasie klarnetu prof. Beniamina Przeździęka. Stopień doktora uzyskał w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we  Wrocławiu. Jest laureatem XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów we Włoszakowicach.

ad. dr

Wojciech Dunaj

klarnet

Występuje jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy. Jest klarnecistą  w orkiestrze Opery i Filharmonii Podlaskiej, z  którą nagrał wiele płyt oraz odbył liczne podróże artystyczne po Europie i Azji.  Szczególnie ceni sobie współpracę z  Kevinem Kennerem, z którym wykonywał muzykę kameralną kompozytorów romantycznych. W swojej działalności  wykracza również poza estradę muzyczną. Przez kilka lat współpracował z Teatrem „Wierszalin”, z którym występował  na deskach wielu teatrów w Polsce i za granicą (Wielka Brytania, USA, Kanada).

Od ponad 20 lat zajmuje się również pedagogiką muzyczną. Jest adiunktem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina  oraz prowadzi klasę klarnetu w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z młodzieżą podczas kursów i warsztatów muzycznych.