Pracownicy

ad. dr

Jakub Hutek

dyrygentura chóralna

Ukończył muzykologię (UKSW, 2009 – dyplom z wyróżnieniem), pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną z terapią włączającą (UKSW 2015 – dyplom z wyróżnieniem) oraz dyrygenturę chóralną w klasie prof. dr. hab. Krzysztofa Kusiela- Moroza (UMFC 2015 – dyplom z wyróżnieniem). Od roku 2013 pracuje w UMFC prowadząc z pasją zajęcia z pedagogiki i pedagogiki muzyki, podstaw dydaktyki oraz jest dyrygentem w Chórze Mieszanym UMFC. Wiele koncertował w kraju i za granicami Polski wraz z Warszawskim Chórem Chłopięcym (m.in. Kraków, Warszawa, Katowice, Gdańsk, Szwecja, Włochy, Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Chiny). Naukowo zajmuje się pedagogiką w aspekcie kształcenia muzycznego (publikuje teksty o kulturze muzycznej, o kompetencjach pedagogicznych muzyków, o ocenianiu w szkolnictwie muzycznym).

GŁÓWNE OSIĄGNIĘCIA

Przygotowywał Warszawski Chór Chłopięcy do wielu koncertów, m. in. : Pasja wg św. Łukasza K. Pendereckiego (Salzburg 2018, Londyn 2017), Polla Ta Dhina I. Xenakis’a – Warszawska Jesień 20161. Wraz z Chórem zdobywał nagrody: I mc cum laude na Międzynarodowym Festiwalu Chórów Dziecięcych i Młodzieżowych Giuseppe Zelioli w Lecco (Włochy 2018.), I mc na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej im. Petera Ebena w Pradze (Czechy 2018). Wraz z Warszawskim Chórem Chłopięcym przygotował opracowanie pieśni patriotycznych i religijnych do filmu Rafaela Lewandowskiego „Z dala od orkiestry” (2017). Skomponował muzykę do dwóch tekstów religijnych, a utwory te zajęły kolejno dwa I mca na XV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki
i Pieśni Religijnej, Łódź 2010 (“Modlitwa dziecka”) oraz na XVII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki I Pieśni Religijnej, Łódź 2012 (“Idziemy robić fotografię”). Dyryguje chórem Mieszanym UMFC na uroczystościach Uczelni (Inauguracja, Święto Uczelni). Jako tenor w latach 2009-1015 wykonywał partie solowe na egzaminach dyplomowych studentów dyrygentury chóralnej.

W UNIWERSYTECIE MUZYCZNYM FRYDERYKA CHOPINA

W latach 2015-2019 sekretarz Katedry Edukacji Muzycznej. Od roku akademickiego 2020\2021 został powołany na stanowisko prodziekana Wydziału Dyrygentury i Wokalistyki Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki.